Monday, February 26th, 2024

Everex Coin Nasıl Alınır?

Everex, stablecoin blok zinciri ödemelerinin uygulanmasıyla uluslararası ödemeleri küresel işletmeler ve tüketiciler için daha erişilebilir hale getirmeyi ve böylece sınırlar olmaksızın yeni bir ticaret standardı belirlemeyi hedefliyor.

Everex (EVX) Nedir?

Everex toplamda 6 önemli çözümü kullanıcısıyla buluşturuyor:

  • Küresel Para Transferleri: Blockchain destekli ödeme çözümleri, hem gönderen hem de alıcı için sorunsuz bir deneyim sağlayarak saniyeler içinde para göndermeye izin veriyor.
  • Çevrimiçi banka kartı ödemeleri: Çevrimiçi ödemeleri kabul eden e-ticaret işletmeleri için, stablecoin’lerde aynı gün Visa / Mastercard ödemeleri ile yeni bir seçenek sunuyor.
  • AB ve İngiltere İçin Dijital IBAN: Kullanıcılar, Euro ve GBP tarafından gösterilen IBAN’larla faturalandırmalarını basitleştirebilir ve alıcılardan doğrudan ödeme alabilir.
  • Yüksek Verimli Faiz: Sorunsuz itibari para yatırma ve çekme işlemleriyle stablecoin’lerde en yüksek piyasa faiz oranlarını sunmak için CeFi ve DeFi ortaklarıyla entegrasyon bulunuyor.
  • Satıcı ve Satış Ortağı Ödemeleri: everex, satıcılar, iştirakler, tedarikçiler için stablecoin destekli Visa kartı sunuyor. Yerel pazarlarda itibari nakit çıkışları ile stablecoin’lerde toplu ödemeler kabul edilebiliyor.
  • Global Kurumsal Kart: Bir dakikalık ödemeler ve küresel sermayeye erişim ile işletmeler alacaklarını hızlandırabiliyor.

Everex, ücretsiz hizmetlerle kooperatif bankacılık modeli sunmanın yanı sıra, dünyanın her yerindeki KOBİ’ler ve girişimciler için hızlı ve şeffaf ödeme çözümleri sunmayı hedefliyor. Bunu da sınır ötesi ve çevrimiçi ödeme anlaşmaları için USD’e sabitlenmiş stablecoin uygulamasında yenilik yaparak sunuyor. Bu yaklaşımın, güncelliğini yitirmiş ön ödeme ve banka havalesi yöntemlerinin yerini alacağı ifade ediliyor.

EVX coin ise Everex platformunun yerel kripto para birimi olarak nitelendiriliyor ve yazının kaleme alındığı an itibari ile CoinMarketCap verilerine göre 11,379,837 dolar 754. sırada yer alıyor. Bunun yanında dolar karşısında 513,653 USD ile işlem gören Everex coin’in 24 saatlik işlem hacminin de 513,653 olduğu belirtilebilir.

Bitcoin karşısında 0.00001063 BTC ile işlem gören EVX coin, 13 Mart 2020 tarihinde 0,0947 dolar ile dip seviyeyi görürken 7 Ocak 2018 tarihinde 7.36 dolar ile de rekor kırdı. Şu anda dolaşımda 22,700,000 adet EVX coin bulunuyor ve bu rakamın maksimum 25.000.000EVX coin’e ulaşacağı ifade ediliyor.

EVX Coin Nereden Alınır?

EVX Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alınabilir.

EVX Coin satın almak için öncelikle Binance’e üye olmak ve ardından itibari para göndermek gerekiyor. Türk Lirası ya da dolar gibi bir itibari para gönderiminin yapılmasının ardından EVX  Coin’in işlem gördüğü Bitcoin (BTC) alarak EVX işlem çiftinde alım işlemi gerçekleştirilebilir.

Bunlara ek olarak Binance’de sadece piyasa değerinden değil daha düşük değerden de satın alma emri vererek kullanıcılar istedikleri fiyattan satın alma işlemlerini gerçekleştirebilir. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve almak istediğiniz miktar ile almak istediğiniz fiyatı girmeniz yeterli olacaktır.

Facebook Comments