Friday, April 19th, 2024

Fade Gıda yeni sipariş duyurdu! Tüm detaylar…

Fade Gıda yeni sipariş duyurdu! Fade Gıda, KAP’a yapılan açıklamayla yeni siparişini duyurdu. Yapılan açıklamanın detayları ve daha fazlası haberimizde…

Fade Gıda yeni sipariş duyurdu!

Fade Gıda, KAP’a yapılan açıklamayla yeni siparişini duyurdu. Yapılan açıklamanın detayları;

Sağlıklı beslenme trendinin yükselişi ile birlikte Şirketimize gelen Organik Kurutulmuş Domates talebinde her yıl görüldüğü gibi bu yılda da yüksek artış yaşanmaktadır. Katma değeri ve karlılığı yüksek ürün segmenti olan Organik Kurutulmuş Domates siparişleri;

2019 yılında  200.000 Euro,

2020 yılında 1.000.000 Euro,

2021 yılında da 2.000.000 Euro tutarına yükselmiştir.

2021 yılı siparişlerin 1.000.000 Euro’ luk kısmının tedariki yapılmış ve sözleşmesi imzalanmıştır. Kalan 1.000.000 Euro siparişin üretim ve tedarik çalışmaları devam etmektedir.

Geçtiğimiz günlerde yapılan KAP bildirimine göre, HACI ALİ DEMİR tarafından yaklaşık 1 milyon TL’lik pay alım haberi gelmişti.

  • 10/08/2021 – 10/08/2021 tarihinde FADE GIDA YATIRIM SANAYİ TİCARET A.Ş. payları ile ilgili olarak 9,89 – 9,89 TL fiyat aralığından 103,500 TL toplam nominal tutarlı alış işlemi ve/veya 0 TL toplam nominal tutarlı satış işlemi tarafımca/ortaklığımızca gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte FADE GIDA YATIRIM SANAYİ TİCARET A.Ş. sermayesindeki paylarım/oy haklarım 10/08/2021 tarihi itibariyle %8,53 sınırına ulaşmıştır/aşmıştır/altına düşmüştür. İşlemin detaylarına ilişkin bilgiler aşağıdaki tabloda yer almaktadır.
  • Şirket hisselerindeki anormal fiyat hareketlerine karşın sosyal medyada yer alan iddialara ilişkin açıklama yapmıştı.

Yapılan açıklamanın detaylarına göre

Bir süredir Şirketimiz ve ortaklarımız hakkında asılsız haberler yayınlanmakta ve bu mesnetsiz iddialar Şirketimiz pay fiyatında dalgalanmalara yol açmaktadır. Söz konusu haberler nedeniyle olumsuz etkilenen yatırımcılarımız şikayetlerini tarafımıza iletmektedir.

Şirketimizin ticari faaliyetlerinde ve karlılığında herhangi bir olumsuz durum söz konusu değildir.

Hiçbir dayanağı olmayan ve kendi menfaatleri doğrultusunda haber yapan medya sitelerinin yatırımcılarımız tarafından dikkate alınmamasını, SPK düzenlemeleri çerçevesinde Kamuyu Aydınlatma Platformu ve web adresimizde yapılan resmi duyurular haricindeki haberlere itibar edilmemesini rica ediyoruz. Bu asılsız haberleri kesin bir dille yalanlıyor ve her türlü yasal haklarımızı saklı tuttuğumuzu kamuoyunun bilgisine sunuyoruz.” ifadelerine yer verildi. Fade hissede neler oluyor?

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi – https://paraajansi.com.tr/

Şahin İNCESÖZ

The post Fade Gıda yeni sipariş duyurdu! Tüm detaylar… appeared first on Para Ajansı.

Facebook Comments