Friday, February 23rd, 2024

Fenerbahçe hisseleri ‘Mesut’ etti: 800 milyon değer kazandı

Fenerbahçe hisseleri ‘Mesut’ etti: 800 milyon değer kazandı

Transfer döneminin başlamasıyla borsaya kote olan futbol takımların hisselerindeki dalgalanma başladı. Devre arası transfer döneminin başladığı gün olan 5 Ocak’tan itibaren borsaya kote olan futbol takımları incelendiğinde, Mesut Özil transferi haberlerinin de başlamasıyla birlikte Fenerbahçe hisseleri yüzde 28 artarak yatırımcısının yüzünü güldürdü. Aynı dönemde Galatasaray hisseleri yüzde 1,5, Beşiktaş hisseleri yüzde 4,5 artarken Fenerbahçe’den sonra en çok değer kazanan kulüp 6,1’lik artışla Trabzonspor oldu.

5 Ocak itibarıyla ikinci transfer döneminin başlamasıyla borsaya kote olan kulüplerin hisselerindeki hareketlenmeler arttı. Ara transfer döneminde Arsenal’in Türk yıldızı Mesut Özil’i transferine çok yaklaşan Fenerbahçe’nin yüzü borsada da güldü.

YÜZDE 28 ARTTI

Mesut Özil’in transfer haberlerinin geçmeye başladığı günden itibaren hisselerinde yüzde 28 artış olan Fenerbahçe’nin değeri de 800 milyon TL arttı. Sarı Lacivertli kulübün hisseleri 5 Ocak günü 30,6’dan işlem görürken 13 Ocak gün sonu itibarıyla yüzde 38,98’e çıkarak yaklaşık 800 milyon TL değer kazandı.

Frenerbahçe’nin piyasa değeri 5 Ocak itibarıyla 2 milyar 856 milyon TL olurken 13 Ocak itibarıyla bu değer 3 milyar 656 milyona yükseldi.

FENERBAHÇE’DEN SONRA TRABZONSPOR

Transfer döneminin başladığı 5 Ocak’tan itibaren borsaya kote kulüpler incelendiğinde hisselerinde Fenerbahçe’den sonra en çok artış görülen takım Trabzonspor oldu. 5 Ocak günü 2,43’ten işlem gören Trabzonspor hisseleri 13 Ocak itibarıyla 2,58’den işlem görerek yüzde 6,1 arttı.

EN AZ ARTIŞ GALATASARAY’DA

Teknik direktör Sergen Yalçın ile ligin liderinde olan Beşiktaş’ın hisselerinde aynı dönemde yüzde 4,5 artış görülürken piyasa değeri en az artan takım Galatasaray oldu. Galatasaray hisseleri 5 Ocak’ta 3,88’den işlem görürken 13 Ocak’ta 3,94’e yükselerek yüzde 1,5 arttı.

Facebook Comments