Friday, April 19th, 2024

Fenomen Analist, Bitcoin Fiyat Beklentisini Açıkladı: “Yükseliş Çok Hızlı Gerçekleşebilir”

Lider kripto para birimi Bitcoin, 50.000 dolarlık psikolojik seviyeyi aştı. Temmuz ortasından bu yana %50’nin üzerinde artışla harika bir ralliye imza atan BTC, 60.000 dolar hedefinin önünü açtı. Bitcoin’in boğa koşusu, finans düzenleyicilerinin engellerine karşı gelerek trendini korumayı başardı.

Usta Analistin Yorumları

Lider kripto para Bitcoin, %44’e yakın bir piyasa hakimiyetine sahip konumda ve rallisine devam ediyor. Pomp Investments’tan Anthony Pompliano, Bitcoin fiyatının 2021 yılında inanılmaz döngüye gireceğini kaydetti. CNBC’ye verdiği röportajda Pomp, şunları aktardı:

Yıl sonuna kadar oldukça süratli bir ralli göreceğiz.

Fenomen analist Pomp, örnek olarak 2017 Bitcoin rallisine işaret etti ve boğa koşusu sırasında BTC fiyatının 20 günden daha kısa bir sürede 10.000 dolardan 20.000 dolara çıktığını hatırlattı. Hatta tecrübeli analist, 50.000 dolar baz alındığında Bitcoin fiyatının kısa sürede 100.000 dolara ulaşacağını öngördü.

Lider kripto para, gün içerisinde 50.400 dolara dokunarak toparlanma evresinde büyük kısmı geride bıraktı. 64.863 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan BTC, bu seviyenin yeniden görülmesi adına 50.000 dolarlık fiyat bandını aşmaya çalışacak. Kripto para piyasasının amiral gemisinin öncelikle 53.000 dolar ila 55.000 dolar arasındaki direnç bölgesini yerle bir etmesi gerekiyor.

Finansal Düzenleyici Kasırgası

Bitcoin, bu yıl bir finans otoriteleri kasırgasına şahit oldu. ABD’li milletvekilleri kripto vergisi oalrak adlandırılan bir altyapı faturasının parçası olarak endüstriyi hedef aldı. Blockchain Derneği’nin genel müdürü Kristin Smith, kripto düzenlemeleri hakkında görüşlerini aktarırken henüz bu operasyonun gerçekleşmediğini belirtti.

Kripto para endüstrisinin çok hızlı şekilde benimsenmesi ve Capitol Hill’deki oylamanın ortasında sesini duyurmaya çalışmasıyla kriptonun “politik süper gücü” ortaya çıktı. Smith, yasa koyucuların dijital varlıklardan gelir elde etmek istediklerini “çok yüksek düzeyde” cesaret verici bir işaret olarak yorumladı. Blockchain Derneği yöneticisi, kripto endüstrisinin düzenleyici cephede iyi sonuç alacağına inanıyor. Bu senaryo gerçekleşirse Bitcoin ve kripto para piyasası, yeni bir yükseliş evresine adım atabilir.

Facebook Comments