Friday, April 19th, 2024

Flow Coin Nedir?

Flow, yeni nesil oyunlar, uygulamalar ve bunlara güç sağlayan dijital varlıkların temeli olarak tasarlanmış hızlı, merkezi olmayan ve geliştirici dostu bir blok zinciridir. Flow, orijinal olarak sürekli üst düzey tüketici blok zinciri deneyimleri sunan bir ekip tarafından oluşturulan tek katmanlı blok zinciridir: CryptoKitties, Dapper Wallet, NBA Top Shot.

Flow (FLOW) Nedir?

Flow, temel olarak benimsenmesi için sıfırdan tasarlanmış bir blok zinciridir ve protokol katmanında kullanılabilirlik iyileştirmeleri oluşturan tek blok zinciridir. En iyi geliştiriciler ve dünyanın en büyük markalarından bazıları, üst düzey içerikle tamamen yeni deneyimler sağlayan Flow’u zaten geliştiriyor.

Flow, en iyi eğlence markaları, geliştirme stüdyoları ve girişim destekli girişimlerden oluşan zengin bir ekosisteme sahiptir. Flow ekosistem ortakları arasında Warner Music, Ubisoft, NBA ve UFC gibi küresel IP markaları; Animoca Brands, Sumo Digital ve nWay dahil olmak üzere önde gelen oyun geliştiricileri; Circle ve Binance gibi kripto liderleri; Opensea dahil olmak üzere yeni nesil yüksek büyümeye sahip startuplar arasında birkaç dikkate değer proje bulunuyor.

Flow’un avantajları arasında şunlar sayılabilir:

  • Çok rollü mimari: Flow’un benzersiz tasarımı, ağın milyarlarca kullanıcıya hizmet verecek şekilde ölçeklenmesine olanak tanır ve fikir birliğinin dağıtılmasını veya merkezsizleştirilmesini azaltır.
  • Kaynak odaklı programlama: Flow üzerindeki akıllı sözleşmeler, kripto varlıkları ve uygulamaları için kolay ve güvenli bir programlama dili olan Cadence ile yazılır.
  • Geliştirici ergonomisi: Yükseltilebilir akıllı sözleşmelerden Flow Emulator’a kadar bu ağ, topluluk için değerli ürünler oluşturmak isteyenler için tasarlanmıştır.
  • Tüketici katılımı: Flow, fiat para birimlerinden kriptoya güvenli bir yol sağlayan ödeme onramp’leri ile ana akım tüketiciler için tasarlanmıştır.

FLOW token (FLOW), Flow ağının yerel para birimi ve yeni, kapsayıcı ve sınırsız dijital ekonominin temel taşıdır. Flow dijital altyapıysa, FLOW token’ı ağa güç sağlayan yakıttır. FLOW, ağın ve üzerindeki tüm uygulamaların çalışması için gereken para birimidir. FLOW, tüm Flow ekonomisi için bir ödeme yöntemi ve aynı zamanda uzun vadeli bir yedek varlık olarak tasarlanmıştır. Token, doğrulayıcılar, geliştiriciler ve kullanıcılar tarafından FLOW ağına katılmak ve ödüller kazanmak için kullanılır. Ayrıca ücretler için ve gelecekteki protokol yönetimine katılmak için kullanılır.

FLOW Coin Yorum

Özellikle Flow projesinin arkasındaki isimler ve geliştiriciler sebebiyle ilgi çektiği ifade edilebilir. Platformun güçlü olması kripto para birimine de yansırken FLOW coin’in Binance’de listelenmesi ile fiyatının arttığı ifade edilebilir.

Ek olarak CoinMarketCap verilerine göre yazının yayına hazırlandığı sırada Flow Coin, 25,12 dolardan işlem görüyor. 1,433,713,244 USD işlem hacmi ile piyasa hacmi bakımından 70. sırada yer alan Flow Coin’in BTC karşısında 0.0005454 BTC ile işlem gördüğü ifade ediliyor.

Bunların yanında son 24 saatlik işlem hacmi 747,749,144 dolar olan Flow Coin’in dolaşımdaki arzının 57,064,824 Flow Coin olduğu görülüyor. Ayrıca toplam Flow arzının da 1,365,946,679 olduğunu ifade edebiliriz.

Flow Coin Nasıl Alınır?

Flow Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alınabilir.

Flow Coin satın almak için öncelikle Binance’e üye olmak ve ardından itibari para göndermek gerekiyor. Türk Lirası ya da dolar gibi bir itibari para gönderiminin yapılmasının ardından Flow Coin’in işlem gördüğü Bitcoin (BTC), Tether (USDT), Binance Coin (BNB) ve BUSD alarak Flow işlem çiftinde alım işlemi gerçekleştirilebilir.

Bunlara ek olarak Binance’de sadece piyasa değerinden değil daha düşük değerden de satın alma emri vererek kullanıcılar istedikleri fiyattan satın alma işlemlerini gerçekleştirebilir. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve almak istediğiniz miktar ile almak istediğiniz fiyatı girmeniz yeterli olacaktır.

Facebook Comments