Tuesday, January 31st, 2023

Ford Motor ve SK Innovation Türkiye’de elektrikli araç batarya fabrikası kurmaktan vazgeçtiler

Bu yazı ilk olarak Borsametre sayfasında yayınlanmıştır.

Ford Motor ve SK Innovation Türkiye’de elektrikli araç batarya fabrikası kurmaktan vazgeçtiler

Güney Kore’de yayınlanan Korea Economic Daily gazetesinin haberine göre, Ford Motor Co ile SK Innovation Co’nun batarya bölümü Türkiye’de elektrikli araç batarya fabrikası kurma planından vazgeçtiler.

Küresel faiz oranlarının artması ve Avrupa’da elektrikli araçlara talebin zayıf kalması Ford Motor ve SK Innovation’ın Türkiye yatırımından vazgeçmelerinde etkili oldu.

Ford Motor ve SK Innovation, Türkiye’de bir elektrikli araç batarya fabrikası kurmak için Mart 2022’de anlaşmaya varmışlardı. Kurulacak fabrika 2025 yılında faaliyete geçecekti ve yıllık 30-45 GW kapasiteye sahip olacaktı.

SK Innovation ise Bloomberg News’a gönderdiği mesajda, Ford Motor ile Türkiye’de bir ortaklık kurma konusunda müzakerelerin durdurulup durdurulmamasına henüz karar vermediklerini belirtti.

Borsa ve kripto haberlerine ilk siz ulaşmak için sitemize abone olmayı ve bildirimleri aktife almayı unutmayınız. Twitterdan takip ederek ve Telegram grubumuza katılarak da piyasa haberlerine ilk siz ulaşabilirsiniz.

Öncü haberciliğin adresi Borsametre…

bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı borsametre-logo.png
ford motor ve sk innovation türkiye’de elektrikli araç batarya fabrikası kurmaktan vazgeçtiler 1

Daha fazla okumak için Ford Motor ve SK Innovation Türkiye’de elektrikli araç batarya fabrikası kurmaktan vazgeçtiler ziyaret edebilirsiniz.

Facebook Comments