Friday, February 23rd, 2024

Frontier Coin Nasıl Alınır?

Frontier, Chain Agnostik DeFi kaynak katmanıdır. Kullanıcılar Frontier’ı kullanarak DeFi pozisyonlarını, hisse senedi varlıklarını izleyebilir ve yönetebilir, varlıkları takas edebilir veya tek bir yerde daha fazla DeFi uygulamasını keşfedebilir.

Frontier (FRONT) Nedir?

Frontier Cosmos SDK’ya dayalı Merkezi Olmayan Anahtar Yönetimi blok zinciri olan Frontier zincirini inşa ediyor. FRONT ise aşağıdaki durumlarda kullanılan bir yardımcı program token’ıdır:

  • Frontier zincirinde staking
  • Uygulama oaketinde ücretsiz işlemler
  • Likidite karşılıkları
  • Teşvik protokolü (Frontier üzerinden DeFi kullanımının teşvik edilmesi)
  • NFT edinimi
  • Yönlendirmeler

Öte yandan Frontier ekosisteminde Frontier DeFi uygulaması, mobil Frontier zincirinde DeFi kaynağı, Cosmos tabanlı merkezi olmayan anahtar yönetimi Blockchain’i olan UniFront, tüm DeFi protokolleri ve hizmetleri için birleşik API olmak üzere birçok hizmet bulunuyor.

Öte yandan Frontier şu anda dünyanın dört bir yanına dağıtık halde bulunan 15’ten fazla üyeden oluşan bir ekip tarafından oluşturuldu. Kurucuların ise Ravindra Kumar, Palash Jain ve Vetrichelvan Jeyapalpandy olduğu biliniyor.

Bunlara ek olarak FRONT token’larının sabit bir maksimum kaynağı bulunuyor. Bu, tam olarak 100.000.000 FRONT Token olarak belirlendi ve asla bu rakamın üzerine çıkmayacağı belirtiliyor.

Bunların yanında Frontier kendisini zincirden bağımsız bir DeFi kaynak katmanı olarak tanımlıyor. Bugüne kadar Ethereum, Binance Chain, BandChain, Kava ve Harmony için DeFi desteği eklediklerini belirten platform, StaFi Protokolü ile Polkadot ekosistemine gireceklerini ifade ediyor.

Yazının kaleme alındığı sırada 2,94 dolardan işlem gören Frontier Coin, FRONT BTC işlem çiftinde de 0.00006061 BTC ile işlem görüyor. CoinMarketCap verilerine göre, 79,369,298 USD işlem hacmi ile 314. sırada yer alan  Frontier Coin son 24 saat içindeki işlem hacminin de 48,775,013 USD olduğunu belirtmekte fayda var.

Bunlara ek olarak 17 Şubat 2021 tarihinde 6,99  dolar ile rekor kıran  Frontier Coin, 7 Kasım 2020 tarihinde 0,2011 dolar ile de dip seviyeyi gördü. Ayrıca şu anda dolaşımda 27,000,000 adet  Frontier Coin bulunuyor ve bu rakamın maksimum 100.000.000 FRONT Coin’e ulaşması bekleniyor.

FRONT Coin Nereden Alınır?

FRONT Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alınabilir.

FRONT Coin satın almak için öncelikle Binance’e üye olmak ve ardından itibari para göndermek gerekiyor. Türk Lirası ya da dolar gibi bir itibari para gönderiminin yapılmasının ardından FRONT Coin’in işlem gördüğü Binance Coin (BNB), BUSD ya da Bitcoin (BTC) alarak FRONT işlem çiftinde alım işlemi gerçekleştirilebilir.

Bunların yanında Binance’de sadece piyasa değerinden değil daha düşük değerden de satın alma emri vererek kullanıcılar istedikleri fiyattan satın alma işlemlerini gerçekleştirebilir. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve almak istediğiniz miktar ile almak istediğiniz fiyatı girmeniz yeterli olacaktır.

Facebook Comments