Saturday, September 23rd, 2023

Galaxy Book Pro’nun canlı görüntüleri ortaya çıktı

Güney Koreli teknoloji şirketi Samsung, önümüzdeki günlerde iki yeni dizüstü bilgisayar tanıtacak. Bu bilgisayarlardan biri Galaxy Book Pro diğeri ise Galaxy Book Pro 360 olacak.

Bir süredir sızıntılarıyla gündemde dolaşan Book Pro serisi, şimdi canlı görüntüleriyle gün yüzüne çıktı. İşte Samsung’un yeni canavarları…

Bilgisayar pazarından krize rağmen şaşırtan büyüme

Galaxy Book Pro serisinin tasarımı netleşti

Samsung’un yeni dizüstü bilgisayarları, gerçek görüntüleriyle SafetyKorea sitesinde görüldü. Sertifika bilgileri donanım özellikleri hakkında ne yazık ki çok fazla bilgi vermiyor. Ancak her iki bilgisayarın tasarımıyla ilgili bazı fikirler sunuyor. Ayrıca sızdırılan görüntüler, geçtiğimiz haftalarda paylaşılan rednderlar’la da tutarlı.

Galaxy Book Pro
Galaxy Book Pro canlı görüntüsü.

Samsung’un yeni Galaxy Book Pro modeli, gümüş/beyaz renk seçenekleriyle karşımıza çıkacak ve dar çerçevelere sahip olacak. Benzer şekilde Book Pro 360‘da, yine beyaz renk seçeneği sunacak ve 360 derece dönebilen bir ekranla gelecek.

Galaxy Book Pro 360
Book Pro 360’ın canlı görüntüsü.

Resme göre Koreli üreticinin her iki bilgisayarında da Windows işletim sistemi kurulu olacak. Zira klavyedeki özel Windows tuşları bunu bariz bir şekilde doğruluyor. İşlemci olarak ise Book Pro serisinde 11.nesil Intel yonga setine yer verilmesi bekleniyor.

13/15 inç ekranlarla donatılacağı iddia edilen bilgisayarlar, aynı zamanda mavi, gümüş, lacivert ve altın renk seçeneklerine de sahip olacak. Ancak bu renk seçeneklerinin her iki bilgisayar için geçerli olmayacağını da belirtmekte fayda var.

Daha önce sızdırılan verilere göre, Book Pro 360, S Pen ve dokunmatik ekranı destekleyecek. Ayrıca her iki bilgisayar, gücünü 11.nesil Intel Core i7 işlemciden alacak. Ekran kartı ise Nvidia MX450 GPU olacak.

LTE ve Thunderbolt4 bağlantılarıyla geleceği söylenen Book Pro serisi; Samsung DeX, SmartThings ve Samsung Notes uygulamalarını da destekleyecek.

Tanıtım tarihi ise bir hayli karışık. Zira daha önce sızdırılan yol haritasına göre, Samsung’un yeni bilgisayarını yarın tanıtacaktı. Ancak şirket ne yazık ki bu konuda hiçbir resmi açıklamada bulunmadı.

The post Galaxy Book Pro’nun canlı görüntüleri ortaya çıktı appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Facebook Comments