Sunday, December 3rd, 2023

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, Mark Cuban’ın Dogecoin Hamlesini Hatalı Buldu

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, NBA ekiplerinden Dallas Mavericks’in Dogecoin’i ödeme yöntemi olarak kabul etmesini hatalı buldu. Novogratz, bu hamlenin doğru olmadığını ve takım sahibi Mark Cuban’ın hata yaptığını aktardı.

Mike Novogratz’ın Dogecoin Hakkında Yorumu

Novogratz, bugün erken saatlerde yapılan bir röportajında şunları kaydetti: ” Bence Mark burada bir hata yapıyor. Bilet satışı için daha farklı ödeme yöntemleri kullanabilirdi. ” Ayrıca Novogratz, popüler kripto para birimi Dogecoin’in güvenli olmadığını belirtti. Doge hakkında konuşan Novogratz şunları belirtti: ” İnsanlara güvenli hizmetler sunalım. Bu gibi şaka coin’leri değil. “

Kripto topluluğundaki çoğu kişi, Novogratz’ın yorumlarına tepki gösterdi. Ancak diğer taraftan Novogratz’ın endişelerini, Dogecoin yaratıcısının Doge’i şaka amaçlı bir kripto para birimi olarak piyasa sürmesi ile ilişkilendirebiliriz. Bununla birlikte çok sık rastladığımız, kripto para birimlerindeki topluluk inanç sistemi oldukça önemlidir. Çünkü bu sistem, ilgili kripto paranın değerini belirler.

Dogecoin’in Artan Popülaritesi

Birçok analize göre, Dogecoin’in kripto topluluğunda benimsenmesi gün geçtikçe artıyor. Swarm Analytics verilerine göre, Twitter’da Bitcoin ve Ethereum’dan sonra en çok bahsedilen kripto para birimi Dogecoin. Haberimizin yazıldığı sırada Dogecoin 0,050 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Dogecoin’in hızla artan benimsenme oranlarıyla beraber Mark Cuban, Dogecoin’i bir ödeme yöntemi olarak benimseyen tek kişi değil ve görünen o ki son da olmayacak. Bitpay, kısa bir süre önce Dogecoin’i desteklenen kripto para birimlerine ekledi. Kripto-ATM hizmeti veren kurum CoinFlip, Dogecoin’i hali hazırda faaliyet gösteren 1800 ATM’de kullanılabilir duruma getirdi. CoinFlip CEO’su Daniel Polotsky bu konu hakkında şunları aktardı:

Dogecoin’in artan popülaritesi ve fiyatı, geliştiricilerin ve girişimcilerin onu ciddiye almasını sağlayacak. Dogecoin’in, projelerimize sağladığı katkılarla birlikte olumlu geri bildirimler alacağımıza inanıyorum.

Facebook Comments