Tuesday, January 31st, 2023

GARAN hisselerini kimler satıyor! Hisse taban oldu!

Bu yazı ilk olarak Para Ajansı sayfasında yayınlanmıştır.

GARAN hisselerini kimler satıyor! Hisse taban oldu! Bankacılık sektörü yüksek primlenmelere dayanamadı! Yükseliş yerini düşüşe bıraktı! Bankacılık sektörünün gözde şirketlerinden GARAN hisselerini kim alıp sattı?

GARAN hisselerini kimler satıyor! Hisse taban oldu!

TÜRKİYE GARANTİ BANKASI A.Ş (GARAN)

Bankacılık endeksi taban oldu! XBANK hisseleri taban oldu. Dün açıklanan Amerika enflasyon verisi beklentinin üzerinde açıklanınca yabancı yatırımcılar piyasalardan kaçmaya başladı. Borsayı yükselten Bankacılık endeksine dahil olan hisseler tavan serileri yaparken bir anda gelen satış dalgasıyla taban olmaya başladı. Yatırımcıların son günlerde bankacılık hisselerine olan ilgisi artmıştı. Yükselen hisselerden her ne kadar yatırımcılar çekinmiş olsa da piyasada en aktif işlem yapılan senetler bankacılık sektörüne dahil olan hisseler olmuştu. Gelen satış dalgasıyla beraber yatırımcılar ellerindeki hisseleri çıkarmaya başladılar. Bankacılık endeksine dahil olan hisseler tavanların hemen ardından tabanlar yapmaya başladı.

Bankacılık endeksi XBANK dün AKBANK’da vakfın kendi hisselerini satmasından etkilenerek -7,8% oranında eksi kapattı. Dün işlem saatinden sonra verilen satış emirleriyle beraber endeks ve bankalar bugün taban oldu.

GARAN hisselerini kimler alıp sattı?

GARAN bugün −9.95% primle 26.62 TL’den işlem görüyor. Hissede en büyük satış dalgasını İş Yatırım gerçekleştirdi. Elinde bulundurduğu hissede hem satış hem de elinde bulundurduğu hisseleri al-sat yaparak en yüksek işlem oranlarına sahip olan şirketler :

  • %-51 oranla İş Yatırım 45 Milyon lotunun 12 Milyon lotunu sattı.
  • %-45 oranla Halk Yatırım 7.3 Milyon lotunun 5 Milyon lotunu sattı.
  • %-152 oranla İnfo Yatırım 6 Milyon lotunun 3.6 Milyon lotunu sattı.

Elinde en çok hisse bulunduran kurum 1.8 Milyar lotla Garanti Bankası A.Ş. oldu.

paraajansı 

Para Ajansı Telegram grubuna üye olun => https://t.me/paraajansi paraajansı

Bizi Twitter’da takip edin =>https://twitter.com/home 

Daha fazla okumak için GARAN hisselerini kimler satıyor! Hisse taban oldu! ziyaret edebilirsiniz.

Facebook Comments