Tuesday, April 16th, 2024

Gate.io’dan Duyarlı Adım: Türkiye’de Orman Yangınlarından Etkilenenlere Bağış Yapacak

Kripto para borsası Gateio, Türkiye’de ormandan etkilenen kişilere bağışta bulunacağını açıkladı. Popüler borsa, Türkiye’nin birçok yerine görülen yangınlara kayıtsız kalmadı ve GT Vakfı aracılığıyla yardım yapacağını duyurdu.

Gateio’dan Duyarlı Adım

Dev kripto para borsası Gateio, ülkemizde görülen orman yangınlarına duyarsız kalmayıp elini taşın altına koydu. Gateio, kullanıcılara mail aracılığıyla Türkiye’de yangından etkilenenlere GT Vakfı aracılığıyla 30.000 dolarlık bağış yapacağını bildirdi.

Lider kripto para borsalarından biri olan dev platform, ülkemizde yaşanan zor günlere ithafen bu adımı attı.

Gate.io, Türkiye’de orman yangınlarından etkilenen bölgeye bağış yapmak adına 30.000 dolarlık bağışta bulundu. Bununla birlikte bağış, yangından etkilenen kişileri desteklemek için kullanılacak.

Bunun yanı sıra Gate.io, yangına müdahale malzeme temini ve teslimatı için gönüllüler topluyor. Malzemelerin satın alınması ve teslim edilmesiyle ilgili tüm masrafı üzerine alan Gate.io, gönüllülere yalnızca malzemeleri alma ve teslim etme sorumluluğu veriyor.

Gate.io, ilgili gönüllüler için web sitesinde bir kayıt formu oluşturdu. Ayrıca Gate.io bağışa katkı sağlayacak herhangi bir yardım için de kapılarını sonuna kadar açtı. Dev borsa, bu sürecin şeffaf bir şekilde yürütülmesinin son derece önemli olduğunu belirtti.

İnsanlara yardım etmek için kullanılan malzemeler Gate.io resmi web sitesinde, sosyal medya kanallarında ve topluluklarsa duyurulacaktır.

Ülkemizde Görülen Yangınlara Kriptodan Yardım Eli

Ülkemizde görülen üzücü kayıplar, birçok topluluğu ve ekibi harekete geçirdi. Medyaya yansıyan son haberlere göre geçtiğimiz günlerde EverRise projesi, ülkemizde yangından etkilenenler için 5.000 dolarlık bağış yapmıştı. Gate.io ile birlikte bazı projeler böylesine zor bir durumda elini taşın altına koydu. Kripto para sektörü; birçok kurumun, kişinin, topluluğun sessiz kaldığı yangınlara ve kayıplara bir miktar da olsa su serpmek adına adım atarak kayıtlara geçmiştir.

Facebook Comments