Tuesday, October 26th, 2021

George RR Martin, HBO ile büyük anlaşma yaptı

Game of Thrones dizisinin yaratıcısı George RR Martin ünlü yayın platformu HBO ile beş yıllık bir anlaşma imzaladı. Popüler yazar, efsane Taht Oyunları serisi için beş farklı prequel dizisi için çalışmaya başladı.

George RR Martin henüz tamamlanamamış A Song of Ice and Fire kitap serisini çok beğenilen HBO uyarlaması ile geniş kitlelere ulaştırmayı başardı. Serinin beşinci kitabı A Dance with Dragons, Game of Thrones dizisinin ilk sezonunun yayınlanmasından yaklaşık üç ay sonra, Temmuz 2011’de basıldı. Dördüncü kitap ile bu eserin arasında altı yıllık bir bekleyiş vardı. Sonrasında Martin yeniden suskunluğa büründü. Halen daha bir devam kitabı çıkmış değil.

Şimdi HBO Max için yeni projeler geliştirmeye başlayan ünlü yazar, bir süre daha yeni kitap yayımlamayacağının ipuçlarını verdi. Hayranlar yakında çıkacak alt diziler için heyecanlı olsalar da yeni bir kitabın ne zaman yazılacağı konusunda oldukça karamsar. Zira 72 yaşındaki yazarın buna bir daha vakit bulamayacağı ve dolayısıyla Taht Oyunları serisinin bitemeyeceği düşünülmekte.

HBO üç yeni Game of Thrones uyarlaması için çalışıyor

George RR Martin yeni Game of Thrones uyarlamaları geliştiriyor

THR tarafından paylaşılan raporlar, George RR Martin’in dijital yayın hizmeti HBO Max ile beş yıllık bir anlaşma yaptığını gösterdi. Üst üste çok sayıda Game of Thrones prequel dizisi çıkacağı zaten bilinirken; bu yapımlarda efsane yazar ile birlikte çalışılacağı ve Martin’in de projelerde somut birer rol üstleneceği anlaşıldı.

Şimdilik bilinen en yakın Game of Thrones uyarlaması, ana diziden 300 yıl öncesini konu alacak House of Dragon. Bu projede George RR Martin ve yazar ekibi Targaryen Hanesi’ne odaklanacak. Bir süredir çalışmaları devam eden Tales of Dunk & Egg isimli projede ana seriden 90 sene öncesi işlenecek.

Game of Thrones
Beş yeni Game of Thrones prequel dizisi için çalışmalar başladı.

Geçtiğimiz hafta duyurulan üç yeni Game of Thrones prequel’i ise henüz erken geliştirme aşamasında. Sea Snake (9 Voyages) dizisi Velaryon Hanedanlığı’nın lideri Lord Corlys’i ve Westeros evreninin en büyük donanma gücünü anlatacak. Flea Bottom projesi Kral Toprakları bölgesinin yoksul sokaklarına uzanacak. 10,000 Ships ise Prenses Nymeria’nın sürükleyici hikayesini izleyiciler ile buluşturacak.

En az beş farklı Game of Thrones uyarlaması için hazırlıklar devam ediyor. Ayrıca ekibin bir de animasyon dizisi üzerine çalıştığı bilinmekte. Tüm bu projelerin başında ise George RR Martin oturuyor. Ancak Taht Oyunları kitap serisinin devamını bekleyenlerdeyseniz; ne yazık ki bu eser hiçbir zaman tamamlanamayabilir. Zira Martin’in ekseni televizyon dünyasına kaymış görünüyor.

The post George RR Martin, HBO ile büyük anlaşma yaptı appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Facebook Comments