Saturday, February 24th, 2024

Getir, Türkiye’nin yeni ‘Unicorn’u oldu (Değeri 2,6 milyar dolara ulaştı)

Getir, Türkiye'nin yeni 'Unicorn'u oldu (Değeri 2,6 milyar dolara ulaştı)

Yerli girişim Getir, 2,6 milyar dolar değerleme ile 300 milyon dolarlık yatırım aldı. Getir Kurucusu Nazım Salur, “Getir artık bir Unicorn” ifadesini kullandı. Getir, Türkiye’nin ikinci Unicorn’u oldu.

Sipariş uygulaması Getir, 2,6 milyar dolar değerleme ile 300 milyon dolarlık yatırım alarak Türkiye’nin yeni ‘Unicorn’u oldu.

Getir kurucusu Nazum Salur tarafından yapılan basın açıklamasına göre Getir, artık bir “Unicorn” oldu. Son yatırım turunda 300 milyon dolar yatırım topladı. Getir’in toplam değerlemesi ise 2,6 milyar dolara ulaştı.

2015 yılında kurulan Getir, geçen yıl 38 milyon dolarlık Seri A yatırım almıştı. Aradan geçen tam 1 yılın ardından 850 milyon dolar değerleme ile 128 milyon dolar yeni bir yatırım aldığını duyurdu.

Değerlemesi 1 milyar dolar ya da üzeri olan girişimler ‘Unicorn’ olarak adlandırılıyor. Türkiye’nin ilk ‘Unicorn’u oyun şirketi Peak Games olmuştu. 2010 yılında İstanbul’da kurulan Peak Games 1,8 milyar dolar karşılığında ABD’li mobil oyun şirketi Zynga’ya satıldı.

Facebook Comments