Sunday, October 17th, 2021

Ghost of Tsushima, PS’de rekor satış elde etti

Geçtiğimiz yılın Temmuz ayında piyasaya çıkan Ghost of Tsushima oyunu kısa sürede ciddi satış rakamlarına ulaştı. Sucker Punch Productions tarafından geliştirilen oyun PlayStation oyun konsollarına özel olarak yayınlanmıştı. Yalnızca Sony ekosistemi içerisinde yapım milyonlarca kopya satmayı başardı.

Aksiyon-macera temalı oyun 2020’nin en saygın yapımlarından biri oldu. Bir diğer önemli PS4 oyunu The Last of Us 2‘den kısa bir süre sonra piyasaya çıkan yapım kendine has bir hayran kitlesi oluşturmayı başardı. Yalnızca PlayStation kullanıcılarına hitap eden oyundan şimdi ilk satış verileri geldi. Ancak raporların, John Wick’in yönetmeni Chad Stahelski tarafından geliştirilen Ghost of Tsushima filminin duyurusundan hemen sonra ortaya çıkması dikkat çekti.

Ghost oof Tsushima oyunu sinemaya uyarlanıyor

Ghost of Tsushima 6,5 milyondan fazla sattı

GameRant tarafından sunulan raporlara göre Ghost of Tsushima henüz sekiz ay gibi kısa bir zaman diliminde 6,5 milyondan fazla kopya sattı. Ufak bir karşılaştırma yapmak gerekirse; Sucker Punch’ın bir başka oyunu InFAMOUS: Second Son altı yıl içerisinde yaklaşık 6 milyon birim satmıştı. Dolayısıyla popüler samuray oyunu stüdyo için büyük bir başarıyı temsil ediyor. Aynı zamanda bu veriler, şirketin bir devam oyununun çok da uzakta olmayacağına işaret ediyor.

Ghost of Tsushima’nın başarısı yalnızca satış rakamları ile sınırlı değil. Aynı zamanda oyun PlayStation Network kupa istatistiklerine göre en çok tamamlanan PlayStation 4 oyunlarından biri olarak gözleri üzerine çekiyor. Oyunu oynayanların yarısından fazlasının hikayeyi tamamladığı bilinmekte.

Ghost of Tsushima
Satış rekorları kıran Ghost of Tsushima’nın film uyarlaması geliyor.

Ghost of Tsushima’nın sinema filmi uyarlaması yolda!

Hızla yükselen Ghost of Tsushima oyunu yakında film olacak. Etkileyici satış rakamlarına ulaşan oyun Sony tarafından sinema adaptasyonu için uyarlanmaya başladı. Projenin yönetmeni John Wick’ten de hatırladığımız Chad Stahelski olurken; yapımın şu anda erken geliştirme aşamasında olduğu söylendi. Dolayısıyla şimdilik oyuncu kadrosu ve filmin yayın tarihi gibi detaylar belirsiz.

Sinema salonlarında boy gösterecek tek Sony yapımı Ghost of Tsushima olmayacak elbette. Şirket popüler oyunu Uncharted için bir film uyarlaması üzerinde çalışıyor. 2022 yılında gösterime girmesi beklenen yapımda efsane Nathan Drake karakterini Tom Holland canlandırıyor.

The post Ghost of Tsushima, PS’de rekor satış elde etti appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Facebook Comments