Sunday, April 21st, 2024

Girişim Elektrik işlem görmeye başladı! Hisse tavan mı?

Girişim Elektrik işlem görmeye başladı! Geçtiğimiz günlerde #GESAN.E işlem koduyla 17 TL’den talep toplayan Girişim Elektrik bugün işlem görmeye başladı! Hissenin durumu ne, tavan mı taban mı?

Girişim Elektrik işlem görmeye başladı! Hisse tavan mı?

Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş.’nin paylarının halka arzı için 11-13 Ağustos 2021 tarihleri arasında gerçekleştirdiği talep toplama işlemleri tamamlanmıştı.

Halka arzda yerli bireysel yatırımcılardan kendilerine tahsis edilen payların 38,1 katı talep geldi. Şirketin halka arz büyüklüğü 459 milyon liraya ulaşırken tüm yatırımcıların talebi halka arz edilen payların 18,1 katına ulaştı.

OYAK Yatırım, KAP’a yaptığı açıklamada, Girişim Elektrik Sanayi paylarının mevcut halka arzında fiyatın 17,00 TL olarak açıklandığını ve halka arz büyüklüğünün 459 milyon TL olarak gerçekleştiğini kaydetti. Açıklamada ayrıca, halka arz kapsamında ek satış hakkının kullanılmadığı belirtildi.

Halka arz edilen hisselerin yüzde 30’u yurtiçi bireysel, yüzde 35’i yurtiçi kurumsal, yüzde 35’i ise yurtdışı kurumsal yatırımcılara dağıtıldı.

Halka arza sunulan hisselerin yüzde 16,9’u Bulgaristan’da faaliyet gösteren IP Intercapital Markets AD tarafından alındı.

Bugün işlem görmeye başladı!

Girişim Elektrik bugün Borsa İstanbul Yıldız Pazar’da işlem görmeye başladı. Hisse güne tavanda başladı. %10′da 18,70 TL‘den işlem görüyor. Hissenin performansı merak konusu olurken yatırımcılar gösterdiği talebin karşılığını alabilecek mi ayrı bir merak konusu.

Halka arz onayı bekleyen şirketler ve dağıtım yöntemleri! Buraya tıklayarak habere gidebilirsiniz…

Şirket taahütleri;

Şirket, halka arz edilen payların Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlamasından itibaren 180 gün süreyle bedelli sermaye artırımı yapılmayacağını, dolaşımdaki pay miktarının artmasına yol açacak şekilde halka arza konu edilmeyeceğini taahhüt etmiştir.

Şirket’in mevcut ortaklarından Muhittin Behiç HARMANLI, Ali Gökhan ÖZTÜRK, Ramin MALEK ve Mesut BAZ, Şirket paylarının Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlamasından itibaren 1 (bir) yıl boyunca; maliki oldukları Şirket paylarını Borsa’da satmayacaklarını, devretmeyeceklerini, rehnetmeyeceklerini veya bu paylar üzerinde sair surette tasarrufta bulunmayacaklarını, dolaşımdaki pay miktarının artmasına sebep olmayacaklarını, bu sonuçları doğurabilecek herhangi bir işlem yapmayacaklarını ve yönetim kontrolüne sahip oldukları herhangi bir iştirak ya da bağlı ortaklık veya bunlar adına hareket eden kişiler tarafından da bu sınırlamalara uyulmasını sağlayacaklarını ve Borsa dışında yapılacak satışlarda da satışa konu payların bu sınırlamaya tabi olacağının alıcılara bildirileceklerini taahhüt etmişlerdir.

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi – https://paraajansi.com.tr/

Şahin İNCESÖZ

The post Girişim Elektrik işlem görmeye başladı! Hisse tavan mı? appeared first on Para Ajansı.

Facebook Comments