Saturday, April 20th, 2024

Girişim Elektrik yarın talep topluyor! Nasıl katılırım?

Girişim Elektrik yarın talep topluyor! Geçtiğimiz günlerde SPK’dan onay alan Girişim Elektrik, 11-12-13 Ağustos tarihleri arasında talep toplayacak. Nasıl katılırım?

Girişim Elektrik yarın talep topluyor! Nasıl katılırım?

Halka arz, 17,00 TL sabit fiyattan gerçekleşecek olup 15.000.000 TL nominal değerli paylar sermaye artırımı, 12.000.000 TL nominal değerli paylar ortak satışı yoluyla olmak üzere toplam 27.000.000 TL nominal değerli pay halka arz edilecektir. Halka arz edenlerin ayrıca 2.000.000 TL nominal değerli ek pay satış hakkı bulunmaktadır. Halka açıklık oranı %23,47 olup, ek pay satışı olması halinde %25,21 olacaktır.

Girişim Elektrik, Oyak Yatırım liderliğinde 11-12-13 Ağustos’da #GESAN kodu ile talep toplayacak.

Girişim Elektrik halka arz ilişkin tüm detaylar

izahnamenin yayınlandığı tarih itibarı şirket ortaklık yapısında %5’in üzerinde payı olan ortaklar:

Mühittin Harmanlı (%55.00)

Ali Gökhan Öztürk (%30.00)

Ramin Malek (%9.98)

Mesut Baz (%5.00)

Mehmet Özkan Akman (%0.02)

Halka arz geliri ile ne yapılacak?

Taslak izahnamede yer alan bilgilere göre halka arzdan elde edilecek gelirlerin %14’lık kısmı ile yeni yatırımların finansmanı gerçekleştirilecek.

%32’lik kısmını devam eden yatırımların sonuçlandırılması, yeni ekipmanların alımı ve yenilenmesinde, %7’lik kısmın hammadde ve yarı mamül alımı, %6’lik kısmın faaliyet giderlerinde, %23’lik kısmın finansman ve kısa vadeli borç ödemelerinde kullanılması ve %18’lik kısmında işletme sermayesi olarak kullanılması amaçlanıyor.

Girişim Elektrik hakkında

Girişim Elektrik dünya çapında faaliyet gösteren ve Türkiye ve bölgenin elektrik ve enerji sektöründe lider olan MTİ yüklenicisi, mühendislik, satış ve pazarlama şirketlerinden birisidir.

1999 yılından bu yana hem yurt içinde hem de yurt dışında birçok farklı sektördeki çok sayıda önemli müşteriye çok geniş bir ürün & hizmet yelpazesi sunmakta. Ayrıca dünya çapında 35’in üzerinde farklı ülkede yüzlerce projeyi devraldılar. 600+ kişi ve çoğu elektrik mühendisi olan 50+ mühendisten oluşan nitelikli ve müşteri odaklı ekibiyleher türlü AG, OG, YG elektrik ürünü ve sistemi için müşterilerine hızlı ve sınırsız bir tedarik zinciri sunmaktalar.

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi – https://paraajansi.com.tr/

Şahin İNCESÖZ

The post Girişim Elektrik yarın talep topluyor! Nasıl katılırım? appeared first on Para Ajansı.

Facebook Comments