Saturday, April 20th, 2024

Gitcoin Coin Nasıl Alınır?

Gitcoin Coin, Gitcoin ekosisteminin yönetimine katkı sağlar ve platformun yerel kripto parasıdır.

Gitcoin (GTC) Nedir?

Gitcoin (GTC), açık internetin geleceğini geliştirmek için bir araya gelen geliştiriciler, yaratıcılar ve protokoller topluluğudur. Gitcoin, açık kaynak alanında gelişmeyi sağlamak adına araçlar, teknolojiler ve ağlar dahil olmak üzere Web 3.0 için altyapıyı destekleyen bir topluluk oluşturur.

GTC, Mayıs 2021’de piyasaya sürülen Gitcoin’in yönetim token’ıdır. GTC, Gitcoin’i yönetecek DAO’nun oluşturulması ve finanse edilmesi için önemlidir.

Gitcoin, özellikle açık kaynaklı projeler için topluluk oluşturmayı destekleyen bir platform olması bakımından benzersizdir. Haziran 2021 itibarıyla, Gitcoin aracılığıyla açık kaynaklı projeler için 20 milyon doların üzerinde fon sağlandı ve aylık 160.000’den fazla aktif geliştirici ile 1.600’den fazla proje oluşturuldu.

Gitcoin, dijital demokrasiye ve topluluk oluşturmayı hedefleyen bir ekosistem olan “Quadratic Lands” adlı bir gelecek vizyonu oluşturmayı amaçlıyor. Gitcoin, insanlara geleceklerini ve açık internetin gelişimi adına benzersiz seçenekler sunar. Gitcoin geliştiricileri; açık kaynak kodlu, iş birliğine dayalı ve ekonomik açıdan güçlü bir internet oluşturmayı görev edinmiştir. Gitcoin, Kevin Owocki ve Scott Moore tarafından kuruldu.

GTC Coin Nereden Alınır?

GTC Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance üzerinden güvenle alınıp satılabilir. Gitcoin; Binance platformunda GTC/BTC, GTC/BNB, GTC/BUSD ve GTC/USDT paritelerinde işlem görüyor. GTC Coin, bu rehberin hazırlandığı sırada 8.06 dolardan alım satım işlemi görüyor.

GTC Coin satın almak için öncelikle Binance borsasına üye olmak gerekmektedir. Üyeliğin tamamlanmasıyla Binance hesap cüzdanına kripto para veya fiat para birimi transfer edilmelidir. Transferin tamamlanmasının ardından yukarıda belirtilen dört pariteden de GTC Coin satın alabilirsiniz. GTC/USDT işlem çiftinden satın alma için öncelikle bu paritenin arayüzüne gidilmelidir.  GTC/USDT arayüzünde limit sekmesinde belirtilen alana satın alınmak istenen miktar girilir. Miktarın belirtilmesinin ardından GTC Al emri ile satın alma işlemi gerçekleştirilir.

Facebook Comments