Friday, February 23rd, 2024

Google’dan Bitcoin (BTC) ve Kripto Paralar İle İlgili Büyük Adım!

Kripto para kullanımı ve ilgisi ana akımda günden güne daha fazla artıyor. Ortaya çıkan son bilgilere göre Google Finans, finans.google.com alanına kripto fiyatlarını ekledi.

Google ve Kriptolar

“Kripto” başlıklı bölüm, artık geleneksel hisse senedi ve döviz piyasalarına ek olarak “Piyasaları Karşılaştır” kategorisinde yer alıyor. Böylece Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) ve Bitcoin Cash (BCH) dahil olmak üzere çeşitli kripto para birimleri için temel fiyatlandırma bilgileri sağlanmış oldu.

Aslında Google ve YouTube geçtiğimiz dönemlerde asılsız sebeplerle kripto para içerik sağlayıcılarının içeriklerini engellemişler ve içerik oluşturucuları zor durumda bırakmışlardı. Özellikle hiçbir sebep olmadan içeriklerin silinmesi ya da kanalların tamamen kapatılması sık duyduğumuz haberler arasında yer alıyordu.

Ana Akım Benimsenme

Geçtiğimiz yıl kripto para birimlerine ilgide büyük bir artış yaşandı ve bunun kayda değer bir kısmı kurumlardan geldi. Kurumları yatırımları ile yükselişe geçen kripto para piyasası değeri Ocak ayında 1 trilyon doları aştı. Şubat ayında 1.7 trilyon dolara kadar ulaşan kripto para piyasası değeri günümüzde de 1.4 trilyon dolar seviyesinde bir değere sahip.

Bunlara ek olarak elde edilen verilere göre hem bireysel yatırımcı hem de kurumsal yatırımcı ilgisi son 3 ayda da gözle görülür bir artış yaşadı. Ayrıca Tesla ve Mastercard gibi büyük firmaların aktif olarak kripto para birimlerini benimsemesiyle, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu üyesi Hester Peirce’e göre, daha net düzenlemelere olan ihtiyaç artıyor.

Facebook Comments