Saturday, September 23rd, 2023

Grayscale’in Hafta Sonu Aldığı Bitcoin (BTC) ve Altcoin Miktarı Ortaya Çıktı

Dünyanın en büyük kurumsal yatırım platformlarından birisi olan Grayscale, hafta sonunda yine kripto para takviyesi yaptı. Barry Silbert’ın Digital Currency Group şirketinin iştiraki konumundaki Grayscale’in yönetimi altındaki varlıkların 44 milyar doların üzerine çıkması ise bu şirketin yaptığı alımların bir hayli önemli olduğunu göstermekte.

Bitcoin, Ethereum ve Litecoin’e Akın Var

Tek bir günde 3,1 milyar dolarlık Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto para alımları gerçekleştiren Grayscale, aslında bu adım ile boğa sezonunun hala devam ediyor olabileceğine işaret etti. Grayscale 29 Mart tarihi itibarıyla toplamda 44 milyar dolarlık kripto para birimini yönetiyor. 26 Mart tarihinde yani hafta sonu araya girmeden önce ise bu varlıkların toplam değerinin 41 milyar dolar olduğu görülmüştü.

Toplamda 13 farklı kripto para birimi için yatırım fonu işleten Grayscale’in fonları arasında Bitcoin, Ethereum, Stellar, Litecoin ve yakın zamanda eklenen BAT, MANA, LINK, FIL, LPT gibi birçok kripto para birimi yer alıyor. Bu da Grayscale tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan alımların çok çeşitli olmasına neden olmuş olabilir.

Grayscale Yatırımcıları Ne Aldı?

Grayscale’in yaptığı alımlara bakıldığında ise özellikle Bitcoin, Ethereum, Ethereum Classic, Litecoin ve DLC fonlarında önemli bir artış olduğu görülüyor. Grayscale’in kurumsal yatırımcılarının bu süreçte ise %4,60’lık Bitcoin Cash satışı yaptığı ve fonda azalma yaşandığı görülüyor.

Kurumsal yatırımcıların hafta sonu boyunca en çok ilgi duyduğu kripto para birimi ise %8,86’lık artış oranı ile Ethereum oldu. Bunu %6,50 ile Bitcoin takip ederken onun arkasında %5,45 ile Litecoin yer alıyor. Aslında bu durum altcoinlere olan ilginin yine Bitcoin’i geçmeye başladığını gösteriyor.

ETH ve LTC’ye İlgi Arttı

Aslında Ethereum ve Litecoin fiyatlarında yükseliş bekleyen ve bu yönde yatırım yapan tek taraf kurumsal yatırımcılar değil. Ünlü kripto para analisti Michael van de Poppe de bugün yayınladığı gönderisinde ETH ve LTC fiyatlarının yakında BTC’nin yükseliş oranını geride bırakacak bir ralli yaşayabileceğini belirtti.

ETH fiyatı tüm zamanların rekorunu kırıp düzeltme yaşarken LTC henüz tüm zamanların rekoru olan 360 dolara ulaşamadı. Uzmanlar ise ETH için 3.500 dolar ve üzeri, LTC için ise 500 dolar seviyelerinde bir yükseliş beklentisi içerisine girdi.

Facebook Comments