Saturday, April 20th, 2024

Güne iyi başlayan 3 hisse

Ele aldığımız üç şirketin hisse analizleri, performansları ve değişimlerini sizler için ele aldık… Tüm detaylar haberimizde. 

Güne iyi başlayan 3 hisse

VBT Yazılım A.Ş.

Yatırımcıların 5-6 Temmuz tarihlerindeki halka arzına yoğun ilgi gösterdiği VBT Yazılım, VBTYZ koduyla Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladı. 12,48 baz fiyattan Borsa İstanbul yolculuğuna başlayan VBT Yazılım payları ilk dakikadan itibaren tavan yaptı ve yüzde 13,72 TL’ye yükselmişti. Bugün de TAVAN açan hissenin Borsa İstanbul’da şuan 20.90 TL’den işlem görüyor.

Şirket Adı:  VBT Yazılım A.Ş.

Sektör:  Bilişim ve Yazılım

Faaliyet Alanı:  Bilgi teknolojileri, bilişim sistemleri ve yazılım çözümleri alanında faaliyet göstermektedir. Bu faaliyet alanları aşağıdaki gibi gruplandırmıştır. 1- Kurumsal Çözümler ve Profesyonel Hizmetler 2- Ürün Geliştirme ve Ar-Ge Çalışmaları 3- Anahtar Teslim Yazılım Geliştirme Hizmetleri 4- Anahtar Teslim Sistem ve Altyapı Projeleri 5- Teknolojik Ürün Satışı

Pazar:  Ana Pazar

Dahil Endeksler:  XUTUM, XUTEK, XBLSM, XTUMY, XSIST, XHARZ, XBANA, XTKJS

Kayıtlı Sermaye:  120.000.000

Ödenmiş Sermaye:  26.000.000

Halka Arz Tarihi:  06.07.2021

Halka Açıklık Oranı (%):  31

Gen İlaç ve Sağlık Ürünleri Sanayi Ve Ticaret A.Ş.

Gen İlaç, Sabit fiyatla 28-29-30 Temmuz 2021 tarihleri arasında talep toplama süreci gerçekleşti. Yurt İçi Bireysel Yatırımcılara tahsis edilen payların 7,9 katı talep geldi. Gen paylarının mevcut halka arzında fiyat 10,75 TL olarak açıklanmış olup halka arz büyüklüğü 738.054.687,50 TL olarak gerçekleşmiştir. Borsa İstanbul Yıldız Pazar’da işlem görmeye başlayan Hisse güne %9,95’de 11,81 TL’den başladı.

Şirket Adı:  Gen İlaç ve Sağlık Ürünleri Sanayi Ve Ticaret A.Ş.

Sektör:  Sağlık, ilaç

Faaliyet Alanı:  Tıp ve İlaç sanayinde kullanılan kimyasal maddeler teşhis reaktiflerin, radyoaktif tanı kitlerinin, eczane ve hastane levazımatının alım ve satımını, ithalat ve ihracatını, üretim ve pazarlamasını, taahhüt işlerini, mümessilliğini ve acenteliğini yapmak, Tıp ve veterinerlikte kullanılan tedavi ve teşhis amaçlı ilaç ve müstahzarların alım ve satımını, ithalatını ve ihracatını, üretim ve pazarlamasını, taahhüt işlerini, mümessilliğini ve acenteliğini yapmak, İlaç ve tıpta kullanılan laboratuvar cihazları ve sarf malzemelerinin alım ve satımını, ithalatını ve ihracatını, üretim ve pazarlamasını, taahhüt işlerini, mümessilliğini ve acenteliğini yapmak, Şeklinde belirlenmiştir.

Pazar:  Yıldız Pazar

Halka Arz Tarihi:  28.07.2021

Dagi Giyim Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi

Dagi Giyim de bugün Borsa İstanbul da iyi başlayan hisselerden biri oldu tavana yakın %9,86 açan hisse 3,230 TL’den işlem görüyor

Şirket Adı:  Dagi Giyim Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi

Sektör:  Giyim Eşyası

Faaliyet Alanı:  Ev giysisi ve hazır giyim alanında olmak üzere, her türlü tekstil ürünü, dayanıklı tüketim malzemesi, aksesuar, ayakkabı, çanta, hediyelik eşyaların alım satımını gerçekleştirmek üzere yurt içinde ve yurt dışında mağazalar açmak, açılan mağazaları işletmek.

Pazar:  Ana Pazar

Dahil Endeksler:  XUTUM, XUSIN, XTEKS, XTUMY, XSIST, XKOBI, XBANA

Kayıtlı Sermaye:  150.000.000

Ödenmiş Sermaye:  129.900.000

Halka Arz Tarihi:  26.05.2011

Halka Açıklık Oranı (%):  46

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi

The post Güne iyi başlayan 3 hisse appeared first on Para Ajansı.

Facebook Comments