Tuesday, November 28th, 2023

GXChain Coin Nasıl Alınır?

GXChain (GXC), küresel veri ekonomisi odaklı bir blockchain ağıdır. İnternet için güvenilir bir veri ekosistemi geliştirmeyi hedefleyen GXChain, konsensüs olarak ise DPoS kullanmakta. GXChain’in sahip olduğu ürünler ise G-ID, GVM, BaaS ve Blockcity olarak biliniyor. GXChain tabanlı DApp-Blockcity uygulaması iki milyondan fazla kayıtlı kullanıcıya sahip ve diğer DApp’ler için de önemli veri hizmeti sağlıyor. GXChain, kendi merkezsiz veri piyasasını kısa süre önce piyasaya sürdüğü ve özellikle Çin merkezli kurumlara hizmet veriyor. GXChain ekibi bağımsız olarak kendi ana ağını ise Haziran 2017’de geliştirip piyasaya sürdü. Merkezsizlik, kriptografi ve akıllı token tasarımı tabanlı GXChain, birden çok veri modülü geliştirerek veri ekonomisine katkı sağlıyor.

GXChain (GXC) Nedir?

Kullanıcılar GXChain Coin kullanarak veri yükleme, depolama ve işleme hizmeti alabilmekte. Buna ek olarak borsaların da GXChain’den veri hizmeti aldığı ve ticari uygulamalar için bunun kullanıldığı vurgulanıyor. GXChain şu an için DApp ekosisteminde 2 milyondan fazla kullanıcıya sahip olması ile ciddi bir sürdürülebilirlik ve hacme de sahip.

Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0,5706 dolardan işlem gören GXChain, 39 milyon dolarlık toplam piyasa değerine sahip. Son 24 saat içerisinde 7 milyon dolarlık hacme ulaşan GXChain Coin, 24 saat içerisinde de %5 yükseliş elde etti. GXC Coin’in toplam arzı 99 milyon olarak gözükse de sirkülasyonda sadece 70 milyon GXC Coin bulunuyor.

GXChain ekibi yakın zamanda staking hizmetini başlattı ve oylama mekanizmasında da köklü bir değişime gitti. Trust Node ekosistemi sayesinde kullanıcılar kullandıkları oya göre ödüllendirilmekte veya istemeleri durumunda bunu Staking için kullanabilmekte. DPoS tabanlı konsensüs mekanizmasına sahip olan GXChain bu şekilde de kullanıcılarını ödüllendirmekte.

GXC Coin Nereden Alınır?

GXC Coin almak için ticari hacme göre dünyanın en büyük kripto para borsası Binance kullanabilir. GXC Coin’in hacmine bakıldığında özellikle Binance üzerindeki GXC/BTC’nin en çok hacme ulaşan parite olduğu görülüyor. Binance üzerinden GXC Coin satın almak için ise önce borsaya Bitcoin atmak veya borsadan Bitcoin almak zorundasınız.

Daha sonra Binance ana sayfasının sol üst kısmında yer alan Al-Sat seçeneğine tıklayıp, GXC/BTC işlem çifti üzerinden işlem yapabilirsiniz.

Facebook Comments