Saturday, January 28th, 2023

Haber Akışı ile Altcoin’in İşlem Hacmi Sert Yükseldi: 1 Milyar Dolar

Binance Coin (BNB), stablecoin çöküşünün neden olduğu FUD’lara rağmen CoinMarketCap’teki en büyük beş kripto para listesinde yer almaya devam ediyor. Durum her ne olursa olsun, Binance meraklıları ve yatırımcılar altcoin’i tereddüt etmeden desteklediler. Son gelişmeler ışığında Binance meraklılarının ve yatırımcıların aynı dürtüyle hareket edip etmediklerini söylemek mümkün mü, gelin daha yakından bakalım.

BNB’yi Çevreleyen Haber Akışı

BNB, yazım sırasında son 24 saatte yüzde 2,40 yükseldi. Bu, altcoin’in piyasa değerine göre en büyük 10 kripto para listesinde en çok değer kazanan altcoin’lerden biri yapıyor. BNB’nin 9 Eylül’den bu yana güçlü bir rallide olduğu görülürken, ralliyi tetikleyen faktörün ne olduğu merak ediliyor

Dev kripto para borsası Binance, en son KYC doğrulamasını tamamlayan kullanıcıları için kimlik kanıtı olarak kullanılan bir token olan Binance Account Bound (BAB) token’ını piyasaya sürdü. Gelişmeyle birlikte kullanıcılar, BNB Chain‘de BAB token’larını kimlik bilgileri olarak basarak birden fazla proje oluşturmada kullanabilir ve projeler üzerinde ödüller kazanmak için kullanabilirler. Bununla birlikte, BAB token’ı cüzdan sahibinin Binance üzerinden KYC kontrollerini geçtiğini belirtmek dışında şu an için başka bir amaçla kullanılamıyor.

Platform, ayrıca BNB Chain için yeni ölçeklendirme teknolojisi zkBNB‘yi duyurdu. Yeni teknoloji ile BNB Chain’deki ölçeklemenin artırılması amaçlanıyor. zkBNB, hızlı ve yüksek güvenlikli projelerin inşa edilmesini sağlamak için BNB Chain ile aynı temel katmanı Layer 1’i kullanıyor.

BNB için On Chain Metrikleri

BNB için on chain (zincir üstü) metriklere bakıldığında, bazı göstergelerin dikkat çekici çıkışlarıyla fiyattaki yükselişi yansıttığı/desteklediği görülüyor. BNB’nin geliştirme aktivitesi son birkaç günde adeta fırladı. Bu metrik, geliştiricilerin ağı geliştirmeye dönük çabalarını yansıttığı için oldukça önemli bir metrik. Öte yandan, işlem hacmi söz konusu güncelleme ve gelişmelerle 1 milyar doları aşarak büyük bir çıkış yaptı.

Gerçekleşen Piyasa Değeri Oranı (MVRV) da benzer bir yol izleyerek yükseldi ve önümüzdeki günlerde altcoin’in daha fazla yükselebileceği ihtimalinin arttığına işaret ediyor. Fiyata bakıldığında, BNB grafiği fiyattaki yükselişini açık bir şekilde gösteriyor. Binance’ın ekosistem varlığı yazım sırasında 300 doların hemen altında, 295,10 dolardan alınıp satılıyor.

Facebook Comments