Saturday, February 24th, 2024

Hafta Sonu Nasıl Geçecek: BTC, ADA ve DOT İçin Kritik Seviyeler

Oldukça volatil bir haftayı geride bırakmaya hazırlanırken bugün kripto para birimlerinin güne yeşilde başladıkları görülüyor. Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) yanı sıra geçtiğimiz hafta Cardano (ADA) ve bugün Polkadot (DOT) dikkat çeken performanslar sergiledi. Bitcoin, ADA ve DOT’un güncel durumları ile önemli seviyelerine bir göz atalım

Bitcoin 60.000 Dolar İçin Güç Mü Topluyor?

Hafta başında yaşanan düşüşlerin ardından Bitcoin, 17 Mart’ta 20 günlük üstel hareketli ortalamayı geçerek 58.341 dolardaki genel direncinin üzerine çıktı. Ancak 18 Mart’ta 60.000 doların üzerine doğru yapılan hamle bir reddetme ile karşılandı.

Bu noktada analistler, 60.000 dolar seviyesindeki reddedilme ile görülen düşük seviyelerin bir alım fırsatı olarak değerlendirildiğini ve fiyatın 58.000 dolarlık önemli seviye üzerinde kaldığını ifade ediyor.

Yapılan açıklamalara göre pozitif bölgedeki yukarı eğimli hareketli ortalamalar ve göreceli güç endeksi (RSI) yukarı yönlü direncin az olduğunu gösteriyor. Bu verilere göre Bitcoin fiyatında 61.800 doların üzerine yapılacak bir kırılma, 72.000 dolar doğru yeni bir ralliyi başlatabilir.

Cardano’da Yükseliş Devam Edecek Mi?

Yazının yayına hazırlandığı sırada 0,25 dolar bandında işlem gören Cardano (ADA), 18 Mart’ta Coinbase Pro listelenmesi ile 0,47 dolara kadar yükselmişti.

Analistlerin açıklamalarına göre mevcut seviyeden güçlü bir sıçrama, tüm zamanların en yüksek seviyesinin üzerinde bir kırılma olasılığını artırabilir. Yukarı yönde bir sonraki hedefin ise 2 dolar olduğu ifade ediliyor.

Ancak eğer 0,94 doların altın doğru bir kırılma yaşanırsa trendin boğalar lehine dönebileceğinin de altı çiziliyor.

Polkadot %10’dan Fazla Arttı

Son 24 saat içinde %10’un üzerinde artış kaydeden Polkadot (DOT), yazının kaleme alındığı an itibari ile 39,25 dolardan işlem görüyor. DOT her ne kadar 40 dolar seviyesine kadar yükselmiş olsa da analistler 42 dolar bandında ciddi bir dirençle karşılaşılabileceğini düşünüyor.

Bu noktada 42 dolarlık önemli seviyenin aşılmasının ardından DOT’un 55 dolarlık yeni bir rekora doğru hamle yapabileceği de belirtiliyor.

Facebook Comments