Thursday, April 18th, 2024

Halka arz sonrası ikiye katlayan hisse!

Halka arz sonrası ikiye katlayan hisse! Yeni Halka arz olmuştu hisse fiyatı iki katına yaklaştı, işte o hisse ve tüm detayları…

Halka arz sonrası ikiye katlayan hisse!

13-14 Temmuz tarihlerinde yatırımcılarından 9,90 TL sabit fiyat ile talep toplayan Manas Enerji, dün ki tavan fiyat kapanışı ile birlilkte 18,15 TL’ye ulaştı.

27 Temmuz tarihinden itibaren Borsa İstanbul’da Ana Pazar’da işlem görmeye başlayan şirketin hisseleri, halka arzdan bu yana 2 katına yaklaşmış oldu.

Manas Enerji’nin halka arzına 20 bin katılımcı talep iletmişti. Nisan ayında başlayan katılım sayısının düşüşünden sonra, Selva Gıda’dan sonra uzun bir süre tavan fiyat ile işlem gören 2. Halka arz olmuş oldu.

Öte yandan şirket bugün KAP üzerinden “Hakim Ortakların Pay Satış Sözleşmesi İmzalaması” hakkında bir bildiride bulundu. Yapılan bildire ise şu ifadeler yer aldı;

“Yönetim Kurulu Başkanımız (Genel Müdürümüz) ile Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız, 30.07.2021 tarihinde Yönetim Kurulumuza başvurarak pay satışı için görüşmelere başladıklarını bildirmişlerdir. Yönetim kurulumuz 30.07.2021 tarih ve 91 sayılı kararıyla muhtemel satışa konu pay miktarının ve tutarının kesinleşmemesi, görüşmelerin olumlu ya da olumsuz sonuçlanabileceği, yapılacak açıklamanın piyasada fiyat hareketlerine yol açma ihtimali düşünülerek açıklamanın ertelenmesine karar vermiştir.

Yönetim Kurulu Başkanımız (Genel Müdürümüz) ile Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız bu defa 05.08.2021 tarihinde Yönetim Kurulumuza yaptıkları başvuru ile bir kısım paylarının satış görüşmelerinin olumlu olarak sonuçlandığını ve sahip oldukları paylardan (Ahmet Reşat GÖRÜR’ün sahip olduğu B grubu paylardan 2.250.000 adedinin ve Hüseyin ÇELİK’in sahip olduğu B grubu paylardan 750.000 adedinin olmak üzere toplam) 3.000.000 adedinin pay başına 12,64 TL bedelle Fırat Life Yatırım İnşaat A.Ş.’ne (Fırat A.Ş.) satışı için Pay Satış Sözleşmesi imzalandığını bildirmişlerdir. 12,64 TL tutarındaki tutar Şirketimiz paylarının işlem görmeye başladığı 27.07.2021 tarihindeki 9.90 TL’lik açılış fiyatının %27,7 üzerindedir. Yapılan işleme ilişkin dikkat çekici hususlar aşağıda verilmiştir:

Pay satış işleminden sonra Fırat A.Ş. Şirketimizde %15,15 oranında pay sahibi olacaktır.

İnşaat sektörünün önde gelen firmalarından olan Fırat A.Ş. yurtiçi ve yurtdışında çok sayıda inşaat projesi yürütmektedir. Fırat A.Ş.’nin Şirketimizin ürünlerinin kullanımı ve pazar payının artırılması ve yeni ürünler geliştirilmesi konusunda Şirketimize katkı sağlayacağı öngörülmektedir.

Fırat A.Ş. 05.07.2021 tarihinde KAP’ta yayınlanan SPK onaylı izahnamedeki tüm hususlara uyacağını, bu çerçevede halka arzdan itibaren bir yıl içinde bu payları borsada satmayacağını taahhüt etmiştir.

Pay Satış Sözleşmesi gereği pay satış fiyatı, imzalanan sözleşme öncesi üç günlük (02.03.04./08/2021) kapanış fiyatlarının ortalamasına %20 iskonto oranı uygulanarak hesaplanmıştır. %20’lik iskonto oranı halka arz için hazırlanan fiyat tespit raporunda da uygulanan orandır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi – https://paraajansi.com.tr/

Şahin İNCESÖZ

The post Halka arz sonrası ikiye katlayan hisse! appeared first on Para Ajansı.

Facebook Comments