HARD Protocol Nedir? – Ekonomi Uzmanı

HARD Protocol Nedir?

5 ay ago 5 ay ago 5 ay ago

HARD Protocol, Kava üzerine inşa edilmiş, zincirler arası varlıkların ödünç verilmesini ve borçlanılmasını sağlayan merkezi olmayan bir para piyasasıdır. HARD Protocol, BTC, XRP, BNB, BUSD ve USDX için arz yönlü mevduatları destekler. Platform, desteklenen varlıklar için yüksek teminatlı borçlanmaya izin veriyor.

HARD Protocol (HARD) Nedir?

HARD Protocol (HARD), HARD Protocol’ün yerel kripto para birimidir. Ödül olarak dağıtılan tüm HARD token’ları akıllı bir sözleşme ile kilitlenir. Daha uzun hak kazanma programlarına sahip HARD token’larını talep eden kullanıcılar daha fazla token alır. Token kullanımları için kesin seçenekler yönetim oylamasına tabidir.

HARD token’ı, platformun yerel yönetim token’ıdır ve aşağıdaki kullanım durumlarına sahiptir:

  • Likidite madenciliği ödülleri: HARD token’ı, desteklenen varlıkları yatıran ve / veya ödünç alan kullanıcılara ödül olarak dağıtılır.
  • Yönetim oylama: HARD token sahipleri, platform yönetişim oylamasına katılabilir ve HARD ödülleri kazanabilir.

Bunlara ek olarak Hard Protocol’ün çalışmasında üç ana faaliyet bulunuyor:

  • Arz: Dijital varlıklarınızı güvenle HARD’da tedarik edebilir ve faiz kazanabilirsiniz.
  • Borç: Farklı varlıkları ödünç almak için dijital varlıklarınızı teminat olarak kullanabilirsiniz.
  • Kazanç: Tedarikçiler ve borçlular, uygulamanın yönetim token’ı olan HARD’ı kazanabilir.

Öte yandan HARD, Kava üzerine inşa edilmiş bir uygulamadır, dolayısıyla güvenlik için Kava’nın mevcut doğrulayıcılarından, zincirler arası varlık aktarımı için köprülerden ve fiyat referans verileri için Chainlink oracles gibi iş ortağı hizmetlerinden yararlanır.

HARD Protokolü Sürüm 1, arz tarafı mevduatları için destek ve BTC, XRP, BNB, BUSD, USDX için HARD teşvikleri ile birlikte geliyor. Sürüm 2, bu varlıklar için ödünç alma işlevselliği ve borçlanma tarafı teşvikleri artı zincir üzerinde HARD yönetişiminin genişletilmiş işlevselliği ile birlikte geliyor.

HARD token’ının birincil rolü, sahiplerine platformda bir oy hakkı vermektir. Toplu olarak, HARD sahipleri, hangi varlıkların sunulacağı, ödüllerin varlıklar arasında nasıl dağıtılacağı ve herhangi bir platform ücretinin belirlenmesi gibi protokolün temel parametrelerini yönetmekle sorumludur.

HARD token’ları, ilk katılımcıları teşvik etmek için de kullanılacak ve uygulamanın devam eden gelişimi ve yönetiminde onlara oy hakkı verecek.

HARD Coin Yorum

HARD Coin, Binance Launchpool duyurusundan sonra ilgi çeken ve öne çıkan bir token olarak karşımıza çıkıyor. Bununla birlikte HARD coin’in grafiklerine bakıldığında yatırımcıların oldukça farklı görüşlerle yaklaştıkları görülüyor. Çünkü HARD’ın grafiği oldukça volatil bir tablo çiziyor.

YAtırımcıların yaklaşımlarını daha iyi analiz edebilmek için HARD Protocol’ün güncel ve tarihsel verilerine göz atmak faydalı olabilir.

Yazının yayına hazırladığı sırada 0,6661 dolardan işlem gören HARD Protocol, 31,171,658 USD işlem hacmi ile CoinMarketCap verilerine göre piyasa değeri bakımından 328. sırada yer alıyor. Bunların yanında şu anda dolaşımda47,708,334 adet HARD Protocol bulunuyor ve bunun maksimum 200.000.000 HARD Coin’e ulaşması bekleniyor.

Öte yandan 14 Kasım 2020 tarihinde 0,3810 dolar ile dibi gören HARD Coin’in 8 Aralık 2020 tarihinde 1,20 dolar ile rekor kırdığını belirtmek gerekiyor.

HARD Protocol Coin Nasıl Alınır?

HARD Protocol Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance aracılığı ile hızlı ve kolay bir şekilde satın alınabilir.

Diğer Ekonomi Haberleri
Avalanche AVAX Fiyat Analizi 12.06.2021

Merhabalar, ben Draco. Fiyat analizi yazımda bugün inceleyeceğim coin Avalanche. Kripto para piyasasında altcoinler hızlıca yükselirken AVAX 60 dolar bandını Devamı

Bitcoin (BTC) Fiyatı Düşüş Trendindeyken MicroStrategy Alım Yapabilir Mi?

Lider kripto para Bitcoin (BTC) son 24 saatlik zaman diliminde yaklaşık olarak %4’lük bir geri çekilme yaşadı. 37.460 dolar seviyelerinden Devamı

Chainlink LINK Fiyat Analizi 12.06.2021

Herkese merhaba ben CryptoTepe. Bugünkü fiyat analizi yazımda Chainlink yani LINK inceleyeceğiz. Bildiğiniz gibi en son LINK grafiğimi 2 hafta Devamı

Popüler Analistten Yatırımcılara Düşük Hacimli Altcoin Tavsiyeleri

Piyasanın popüler kripto para analistlerinden Lark Davis yeni bir videosunda, Polkadot’un test ağı olan Polkadot ve Kusama’nın (KSM) parachainlerini başlattığını Devamı

Tayland’da Dogecoin gibi meme token’ları ve bazı token’lar yasaklandı

Tayland Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, yayımladığı yeni kurallarla Dogecoin ve Shiba Inu gibi meme token’ların yanı sıra taraftar token’ları Devamı

Dijital Dolar, Bitcoin’in (BTC) Piyasa Hakimiyetini Etkileyebilir Mi?

Son zamanlarda merkez bankası dijital para birimlerinin (CBDC) popülerliği artmaya başladı ve Çin başta olmak üzere bazı ülkeler kendi dijital Devamı

ABD’li Senatör, Bitcoin’in (BTC) Büyük Potansiyele Sahip Olduğunu Aktardı

ABD Senatosu Dış İlişkiler Komisyon Üyesi Ted Cruz, lider kripto para Bitcoin’in (BTC) büyük potansiyele sahip olduğunu aktardı. Sean Hannity Devamı

BTC İçin Önemli Bir Gün: Taproot Güncellemesi ve Rekor Sayıda İşlem Barındıran Blok

Blockchain ve kripto para birimleri ile ilgili paylaşımlarda bulunan Çinli gazeteci Colin Wu, bugün yaptığı bir paylaşım ile Bitcoin’in tarihinde Devamı

Facebook Comments