Saturday, January 28th, 2023

Harmony Coin Nasıl Alınır?

Harmony (ONE), merkezsiz uygulamaların oluşturulmasını kolaylaştırmak için tasarlanan bir blockchain platformudur. Harmony’nin açık, merkezsiz ve güvenli ağına direkt olarak ağın kendi tokeni Harmony ONE kullanılarak ulaşılabilmekte. Token kullanımı ise katılcımılara, geliştiricilere ve staking yapanlara farklı teşvikler verilmesi ile arttırılıyor. Proje kullanıcıları istemeleri durumunda ONE Coin’i staking için kullanabilmekte veya bunun aracılığı ile kripto para tabanlı kredi verebilmekte. Ağı kullanmak için kullanıcıların ağın kendi kripto parası ile küçük bir işlem ücreti ödemesi gerekiyor ve bu da ONE’ın üzerindeki alış baskısını arttırıyor.

Harmony, ölçeklenebilir ve yüksek işlem kapasitesine sahip bir protokol olarak tasarlandı. Staking hizmeti de bunun Proof-of-Stake tabanlı bir konsensüs yapısına sahip olduğunu gösteriyor. ONE Coin, staking, işlem ücretleri ve oylamalar için kullanılabiliyor. Farklı hissedarların bir arada olduğu blockchain ağının temelinde ise geliştiriciler yer almakta. Geliştiricilerin teşvik edilmesi için onların geliştirdiği uygulamaları kullananlara göre ONE Coin ödemesi yapılmakta.

Yakın zamanda yapılacak olan zero-knowledge proof güncellemesi ile birlikte ise Harmony’nin önemli bir veri paylaşım platformu halini alması bekleniyor. Bu durum piyasalardaki yanlış bilginin önüne geçmede Harmony’nin önemli bir rol oynamasını sağlayabilir.

Harmony (ONE) Nedir?

Harmony Coin, toplam piyasa değeri açısından en büyük 127. kripto para birimi konumunda. 12 milyar adet toplam arza sahip olan Harmony Coin’in sirkülasyondaki miktarı ise 9 milyar dolar seviyesinde. ONE, 0,0376 dolar seviyesinden işlem görmekte ve toplam 348 milyon dolarlık piyasa değerine sahip.

ONE Coin’in kullanımı yeni gelecek olan güncelleme ile daha fazla artabilir ve bu durum fiyata olumlu yansıyabilir. ONE Coin, 13 Mart 2020 tarihinde bütün piyasanın dibi gördüğü andan bu yana %2.852 yükseliş elde etti. Tüm zamanların rekorunun ise 6 Mart 2021 tarihinde kayıtlara geçtiği görülüyor. ONE Coin 3 gün önceki rekorundan ise sadece %12 uzakta.

ONE Coin Nereden Alınır?

One Coin satın almak için Binance kripto para borsasını kullanmak yeterli olacaktır. Binance üzerinden ONE/USD veya ONE/USDT işlem çiftleri ile ONE alınabilir. En yüksek işlem hacminin ise ONE/USDT işlem çiftinde olduğu görülüyor.

Facebook Comments