Sunday, December 3rd, 2023

Hedera Hashgraph Coin Nasıl Alınır?

Kendisini “internetin güven katmanı” olarak tanımlayan Hedera Hashgraph, bireylerin ve işletmelerin güçlü merkezi olmayan uygulamalar (DApps) oluşturmasına izin veren halka açık bir ağdır.

Hedera Hashgraph (HBAR) Nedir?

Hedera Hashgraph, yavaş performans ve istikrarsızlık gibi eski blok zinciri tabanlı platformların karşılaştığı bazı sınırlamaları ortadan kaldıran daha adil ve daha verimli bir sistem sunmayı amaçlıyor.

Ağustos 2018’de bir ICO ile finanse edilen proje, ilk olarak bir yıl sonra Eylül 2019’da ana ağına açık erişimi başlattı. ICO’nun bir parçası olarak yatırımcılar mümkün olan en düşük fiyatla platformun yerel fayda token’ı HBAR’ı satın alabildiler.

Yapılan açıklamalara HBAR’ın platform içinde iki temel görevi bulunuyor. İlk olarak akıllı sözleşmeler, dosya depolama ve düzenli işlemler gibi Hedera hizmetlerine güç vermek için kullanılıyor. İkincisi, HBAR kullanıcıları platformun bütünlüğünü korumaya yardımcı olmak için token’larını paylaşabileceğinden, ağın güvenliğini sağlamaya yardımcı olmak için kullanılıyor.

Bunlara ek olarak diğer çoğu kripto para birimi platformunun aksine Hedera Hashgraph, geleneksel bir blok zinciri üzerine inşa edilmemiştir. Bunun yerine Hashgraph olarak bilinen tamamen yeni bir dağıtık defter teknolojisi türü sunar.

Platform, birkaç büyük ağ hizmeti sunuyor ve bu hizmetler şu şekilde sıralanabilir:

  • Kullanıcıların Hedera’da hem değiştirilebilir hem de değiştirilemez token’ları (NFT’ler) yalnızca birkaç satır kodla kolayca yapılandırmasına ve basmasına olanak tanıyan bir token hizmeti.
  • Güvenli, doğrulanabilir bir olay günlüğüne ihtiyaç duyan herhangi bir uygulama veya ağ için bir güven katmanı görevi gören bir fikir birliği hizmeti.
  • Geliştiricilerin güçlü ve verimli merkezi olmayan uygulamalar oluşturmasına olanak tanıyan akıllı sözleşme araçları.

Bunların yanında Hedera Hashgraph’ın iki kurucusu bulunuyor: Dr. Leemon Baird ve Mance Harmon. Dr. Leemon Baird, hashgraph dağıtık fikir birliği algoritmasının yatırımcısı olarak kabul ediliyor.

Yazının kaleme alındığı sırada 0,1455 dolardan işlem gören Hedera Hashgraph Coin, HBAR BTC işlem çiftinde de 0.000002977 BTC ile işlem görüyor. CoinMarketCap verilerine göre, 1,093,186,957USD işlem hacmi ile 68. sırada yer alan Hedera Hashgraph Coin son 24 saat içindeki işlem hacminin de 149,466,841 USD olduğunu belirtmekte fayda var.

Bunlara ek olarak 17 Eylül 2019 tarihinde 0,416  dolar ile rekor kıran Hedera Hashgraph Coin, 2 Ocak 2020 tarihinde 0,0100 dolar ile de dip seviyeyi gördü. Ayrıca şu anda dolaşımda 7,514,691,980 adet Hedera Hashgraph Coin bulunuyor ve bu rakamın maksimum 50.000.000.000 HBAR Coin’e ulaşması bekleniyor.

HBAR Coin Nereden Alınır?

HBAR Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alınabilir.

HBAR Coin satın almak için öncelikle Binance’e üye olmak ve ardından itibari para göndermek gerekiyor. Türk Lirası ya da dolar gibi bir itibari para gönderiminin yapılmasının ardından HBAR Coin’in işlem gördüğü BUSD, Binance Coin (BNB), Tether (USDT) ya da Bitcoin (BTC) alarak HBAR işlem çiftinde alım işlemi gerçekleştirilebilir.

Bunların yanında Binance’de sadece piyasa değerinden değil daha düşük değerden de satın alma emri vererek kullanıcılar istedikleri fiyattan satın alma işlemlerini gerçekleştirebilir. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve almak istediğiniz miktar ile almak istediğiniz fiyatı girmeniz yeterli olacaktır.

Facebook Comments