Tuesday, January 31st, 2023

Herkesin Beklediği Altcoin Sezonu Ne Zaman Başlayacak? eToro Uzmanları Yanıtladı

Dogecoin (DOGE) fiyatında görülen %1.000 artış ve önde gelen birçok altcoinin rekor kırması, altcoin sezonunun geldiğini düşündürüyor. Buna rağmen XRP gibi önde gelen birkaç altcoinin yerinde sayması ise yatırımcıların tam olarak altcoin sezonuna ikna olmamasına yol açıyor. Peki altcoin sezonu tam anlamıyla ne zaman başlayacak?

Altcoin Sezonu Çoktan Gelmiş Olabilir

Önde gelen kripto para borsalarından eToro, beklenen altcoin sezonu hakkında önemli bir açıklama yayınladı. Yayınlanan araştırmada aslında top 100 altcoine yatırım yapanların 2020 yılı boyunca Bitcoin’e yatırım yapanlara kıyasla daha kazançlı çıktığı vurgulanmakta. Ne zaman Bitcoin’den altcoinlere veya altcoinlerden Bitcoin’e geçiş yapacağını bilen yatırımcılar ise iki kat daha fazla kazanç elde etmiş gibi gözüküyor.

altcoin

Analistler, özellikle Mayıs 2020 tarihinin başlarında Bitcoin’den altcoinlere geçiş yapanların ve daha sonra Eylül 2020 tarihinde yeniden Bitcoin’e geçenlerin yıl boyunca 7 kata kadar kazanç elde etmiş olabileceğini belirtti. Etoro tarafından yayınlanan araştırmada sosyal medya aktivitesi, yeni coinlerin listelenmesi ve kripto para projeleri ile ilgili yeni haberlerin yayınlanması gibi faktörlere bakarak aslında altcoin sezonunun gelmiş olabileceği vurgulanıyor.

DOGE, Furyayı Başlattı

The TIE tarafından aktarılan kullanıcı verilerine bakıldığında ise sosyal medyadaki etkileşime gire altcoin sezonu tam olarak 2017 yılındaki gibi güçlü olmayabilir. Buna rağmen DOGE ile kısa süre önce başlayan çılgınlık, analistlere göre altcoin sezonunda görülebilecek hareketlere en yakın olanıydı.

Lider kripto par abirimi Bitcoin’in bu süreçte yuvasına çekilip yatay seyretmesi de altcoin sezonuna işaret eden bir başka unsur.

Facebook Comments