Sunday, April 14th, 2024

Heyecanla Beklenen Dogecoin Festivaline Günler Kaldı: Elon Musk Katılacak mı?

Heyecanla Beklenen Dogecoin Festivaline Günler Kaldı: Elon Musk Katılacak mı?

İngiliz pop kültürü müzik dergisi NME, yakın tarihli bir sayısında ünlü şarkıcı Dionne Warwick’in özellikle meme (şaka) para birimi Dogecoin’e (DOGE) adanmış bir müzik festivali olan Dogepalooza‘yı yöneteceğini bildirdi.

Dogecoin’e (DOGE) Adanmış Festival

Dogepalooza’nın resmi web sitesinde “Festival, Doge Topluluğunu Dogecoin’e olan tutkularını ve sevgilerini paylaşmak için bir araya getirmenin yenilikçi ve eğlenceli bir yolu olarak özel olarak tasarlandı” ifadeleri yer alıyor. Türünün ilk örneği olan etkinlik 9 Ekim’de Teksas, Sugarland’de birçok ünlü ismin katılımıyla gerçekleşecek.

Tüm zamanların en çok izlenen kadın vokallerinden biri olarak bilinen Warwick, yaklaşan performansı için heyecanlı görünüyor. 80 yaşındaki şarkıcı, yaptığı açıklamada Dogepalooza festivalini “anlamlı bir olay” olarak nitelendirdi ve şu söylemde bulundu:

“Bu anlamlı festivalin bir parçası olmayı dört gözle bekliyorum.”

Ayrıca etkinliğin web sitesinde yer alan açıklamalara göre, katılımcılar festival biletlerini şaka kripto para birimi Dogecoin kullanarak satın alacak. Ayrıca festivalden elde edilen gelir çeşitli hayır kurumlarına bağışlanacak.

Ayrıca festivalde yer alacak ünlü isimler arasında Warwick’in oğlu ve aynı zamanda ünlü plak yapımcısı Damon Elliott da yer alacak.

Elon Musk, Dogecoin Festivaline Sıcak Bakıyor

Twitter’dan yaptığı paylaşımlarla Dogecoin (DOGE) fiyatında büyük hareketlenmelere sebebiyet veren Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, meme (şaka) kripto para birimine adanmış bir festival düzenleme fikrini destekledi.

Twitter üzerinden 1 Haziran tarihinde yaptığı paylaşımla Dogepalooza festivali hakkında açıklama yapan Musk, Grimes ve Snoop Dogg performans sergilerken DJ’lik yapması fikrinin “biraz eğlenceli” olduğunu söyledi.

Dogecoin Nasıl Etkilenecek?

Tesla CEO’su uzun bir süredir piyasada sert dalgalanmalara sebebiyet verecek herhangi bir paylaşım yapmadı. Öte yandan Musk, son dönemde her ne kadar sessiz kalsa da şaka kripto para birimi Dogecoin, piyasadaki sert çöküşün ardından Tesla CEO’sunun yardımı olmadan bile toparlanmayı başarıyor.

Dogecoin’e adanmış Dogepalooza festivali, popüler şaka para birimi Dogecoin (DOGE) fiyatında sert bir yükseliş başlatabilir. Popüler kripto para birimi en son Elon Musk’ın etkisi ile 0.70 dolar bandına kadar ulaşıp piyasada oldukça fazla ses getirmişti. Ancak Dogecoin, Haziran/Temmuz aylarında piyasadaki son düşüşle birlikte Dogecoin topluluğunun 1 dolar hedefini kıramadan sert bir şekilde düşüş yaşadı ve 0.17 dolar seviyelerine kadar geriledi.

Dogepalooza festivali kripto para piyasasında büyük ses getirebilir. Ayrıca bu festivalle birlikte Dogecoin fiyatı yeniden 1 dolar hedefini test edebilir.

Şaka kripto para birimi Dogecoin (DOGE), içeriğin hazırlandığı an itibarıyla CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %4.75’lik artışla 0.27 dolar seviyesinde işlem göremeye devam ediyor.

Facebook Comments