Saturday, February 24th, 2024

Hifi Finance Coin (MFT) Nasıl Alınır?

Eski adı Mainframe olan Hifi Finance, herkesin kendi kriptolarına karşı borç almasına izin veren bir lending protokolüdür. Platform tokenleştirilmiş borcun satın alınması ve satılması, sabit oranlı, sabit vadeli borç verme ve borçlanmayı mümkün kılıyor.

Hifi Finance (MFT) Nedir?

Mainframe Token (MFT), bir yardımcı program token’ıdır ve şu durumlarda kullanılır:

  • Yönetim oyları
  • Protokolün güvenliğini sağlamak için stake etme
  • Ekosisteme katkıda bulunanları ödüllendirme

Hifi Lending Protokolü ise kullanıcılara şu imkanları sunuyor:

  • Borç: Kullanıcılar sabit oranlı, sabit vadeli borç token’ları basmak için teminatı bir kasada kilitleyebilir. Bu borç token’ları, kullanıcıların teminat token’larını satmadan uzun kaldıraç, yield farming veya diğer stratejik işlemleri takip etmelerine izin veren anlık likidite için değiştirilebilir.
  • Borç Verme: Kullanıcılar, indirim için sabit oranlı, sabit vadeli borç token’ları satın alabilir. Dönem sona erdiğinde, kredi verenlere yatırımlarından öngörülebilir bir getiri sağlayarak, nominal değer için kullanılabilirler.
  • Likidite: Kullanıcılar, otomatikleştirilmiş Piyasa Yapıcıda (AMM) borç token’ları ve sabit paralar arasında likidite sağlayarak işlem ücretleri kazanabilir.

Bunlara ek olarak Hifi (eski adıyla Mainframe), 2017 yılında Mick Hagen tarafından kuruldu. 2018 ve 2019 boyunca ekip, merkezi olmayan bir sohbet uygulaması ve merkezi olmayan bir işletim sistemi yayınladı, ancak her iki ürün de önemli ölçüde ilgi görmedi.

Ekip 2019’da DeFi’ye yöneldi ve merkezi olmayan bir borç verme ve borç alma platformu üzerinde çalışmaya başladı. Mick, CEO rolünü 2020’nin başlarında Doug Leonard’a devretti. Doug, 2018’den beri yazılım geliştirme ve BT güvenliği alanlarında bir geçmişe sahip şirkette çalışıyordu.

Doug ekibi yeniden kurdu, token akış protokolü Sablier’i satın aldı, projenin kurucusu ve geliştiricisi Paul Razvan Berg de baş mühendis olarak çalışmaya başladı. Şubat 2021’de ise Mainframe resmi olarak Hifi olarak yeniden markalandı.

Mainframe, yazının kaleme alındığı an itibari ile CoinMarketCap verilerine göre 172,460,191 dolar 177. sırada yer alıyor. Bunun yanında dolar karşısında 0,0172 USD ile işlem gören Mainframe Coin’in 24 saatlik işlem hacminin de 15,607,847 olduğu belirtilebilir.

Bitcoin karşısında 0.0000003054 BTC ile işlem gören Mainframe Coin, 13 Mart 2020 tarihinde 0,0003 dolar ile dip seviyeyi görürken 16 Şubat 2021 tarihinde 0,0267 dolar ile de rekor kırdı. Şu anda dolaşımda 10,000,000,000 adet Mainframe Coin bulunuyor ve bu rakamın maksimumda da 10,000,000,000 Mainframe coin olduğu ifade ediliyor.

MFT Coin Nereden Alınır?

MFT Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alınabilir.

MFT Coin satın almak için öncelikle Binance’e üye olmak ve ardından itibari para göndermek gerekiyor. Türk Lirası ya da dolar gibi bir itibari para gönderiminin yapılmasının ardından MFT Coin’in işlem gördüğü Tether (USDT), Binance Coin (BNB), Ethereum (ETH) alarak MFT işlem çiftinde alım işlemi gerçekleştirilebilir.

Bunlara ek olarak Binance’de sadece piyasa değerinden değil daha düşük değerden de satın alma emri vererek kullanıcılar istedikleri fiyattan satın alma işlemlerini gerçekleştirebilir. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve almak istediğiniz miktar ile almak istediğiniz fiyatı girmeniz yeterli olacaktır.

Facebook Comments