Saturday, February 24th, 2024

Hindistan Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman, Bitcoin’e Yeşil Işık Yaktı

Hindistan Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman, kripto dünyasında ses getirecek çok önemli bir açıklamada bulundu. Sitharaman’ın açıklamasına göre, Hindistan Bitcoin’i yasaklamayacak. Hatta Sitharaman, kripto para alanı çalışmalarının sonuna gelindiğini aktardı. Hint kripto topluluğu bu haberi çoşkuyla karşıladı.

Hindistan Bitcoin’i Yasaklamayacak

Birtakım kripto grupları hükümetten Bitcoin ve kripto para alanı için yasal düzenleme talebinde bulundu. Hindistan hükümeti kripto paralarla ilgili düzenleme çalışmalarının neredeyse sonuna geldi. Bununla beraber Hindistan Merkez Bankası, CBDC çalışmalarını sürdürüyor. Hindistan’ın en büyük kripto borsalarından biri olan WazirX’in CEO’su Nischal Shetty, Maliye Bakanı’nın açıklamalarını Twitter takipçileriyle kutladı. Nischal Shetty Twitter üzerinden şunları aktardı: “İşte bu kadar! Bitcoin yasaklanmayacak. CBDC, diğer kripto varlıklarını ve hizmetlerini kapatmak anlamına gelmez. Hindistan şimdi senin zamanın. BUIDL ve kazanma zamanı. Teşekkürler Nirmala Sitharaman. Bu sektöre çok büyük bir mutluluk yaşattınız.”

Ek olarak, the Association of Blockchain, Crypto and Digital Assets Entrepreneurs (ABCE) ve Blockchain and Crypto Committee (BACC) gibi önemli kripto toplulukları hükümetin bu kararına destek çıktı. Sonuç olarak, bu önemli topluluklar hükümetin kripto para alanı düzenlemeleri hakkında önemli katkılar sağlayabilir.

Hint Hükümeti Bitcoin Karşıtı Söylemleriyle Biliniyordu

Kısa bir zaman turu yaptığımızda, geçmişte Hindistan hükümeti Bitcoin (BTC) ve kripto para birimlerini yasaklamaya dair birçok açıklamada bulundu. Bu söylemler Hint yatırımcılar tarafından tepki çekti. Geçmişte Hindistan hükümeti, kripto para birimlerine yasaklayıcı söylemlerle dikkat çekiyordu. Ancak görünüşe göre Hindistan hükümeti de Bitcoin ve kripto para endüstrisine yeşil ışık yaktı. Hindistan’ın yeni kripto para politikası, yatırımcılar tarafından desteklenirse harika bir takım çalışması ortaya çıkabilir. Bu bağlamda, kripto para birimleri kısa sürede Hindistan finansal ekosistemine dahil olabilir.

Son olarak, Sitharaman’ın yaptığı açıklama ile ülkedeki kripto para yatırımcıları büyük sevinç yaşadı. Bu düzenlemenin kısa sürede hayata geçmesi ile birlikte, Hindistan adını kripto para birimlerini benimseyen ülkeler listesine yazdıracak.

Facebook Comments