Tuesday, November 28th, 2023

Holo (HOT), BitTorrent (BTT) ve Chiliz (CHZ) Teknik Analizi

Kripto para piyasası son 24 saat içerisinde ciddi bir düşüş yaşadı ve an itibarıyla toparlanmaya başladı. Kripto para piyasası son 24 saat içerisinde neredeyse %10 düşüş yaşar durumdayken an itibarıyla toplam piyasa değeri %2 yükselişe geçti.

HOT Sert Düşüş Trendini Sürdürüyor

Kripto para piyasası düzelse de önde gelen bir kripto paranın düşüşü ise düzelmedi. Türkiye’deki yatırımcıların yakından takip ettiği Holo (HOT), son 14 gün içerisinde %44 düşüş yaşadı ve hala da yaşamaya devam ediyor. HOT, 5 Nisan tarihinde kırdığı 0,031 dolar rekorundan ise %50 geriye düştü ve düşmeye devam ediyor.

1 yılda %4.555 yükseliş elde eden HOT’un böyle bir düşüş yaşaması bekleniyordu. HOT/USD paritesi için bu bağlamda dikkat edilecek destek ise 0,015 dolar olarak biliniyor. HOT, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla da 0,015 dolar seviyesinden işlem görmekte ve destekte tutunmaya devam ediyor. HOT için bunun altına gerileme ise toplam düşüşün %70 gibi kritik seviyelere ulaşmasına yol açabilir.

BTT’nin Durumu Yeniden Yeşile Döndü

HOT ile aynı gün rekor kıran BitTorrent (BTT) ise HOT kadar sert bir düşüş yaşamadı. BTT fiyatı 5 Nisan tarihinden bu yana %38’lik düşüş yaşadı ve 24 saatlik performansı ile bunu azaltmaya devam ediyor. BTT/USD paritesi 24 saat içerisinde %3,8 yükseliş elde etti ve kritik dirence dayandı.

BTT için daha önce 0,013 dolara kadar uzanan ralli öncesi kırılan 0,010 dolar direnci yine test edilebilir. BTT’nin bunun için öncelikle 0,0088 doların üzerine çıkması ve kapanış yapması gerekiyor. Tron ağı tabanlı kripto paranın 24 saatlik ticari hacmi an itibarıyla 3 milyar dolar ve artmaya devam ediyor. Bu da ilginin güncel olduğunu gösteriyor.

CHZ Teknik Analizi

Chiliz ise bugün açıklanan yeni takımlara ve ortaklıklara rağmen sert düşüşünü sürdürmekte. CHZ fiyatı 0,87 dolar seviyesine kadar ulaşarak tüm zamanların rekorunu kırsa da o tarihten bu yana %40 geriledi ve gerilemeye devam ediyor.

7 günlük grafikte %9,7 düşüş yaşayan CHZ, 24 saat içerisinde de en düşük 0,46 doları gördü. CHZ fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0,51 dolardan işlem görmekte ve desteğin üzerinde duruyor. Chiliz, bugün yaptığı duyuruda Fortuna Sittard, Göztepe Spor Kulübü, Legia Warsaw ve Universidad de Chile ekiplerinin taraftar tokenlerini müjdeledi. Fiyat ise buna rağmen beklenen yükselişi sergileyemedi.

Facebook Comments