Saturday, September 23rd, 2023

Holo (HOT) ve Dent (DENT) İkilisini Durdurana Aşk Olsun: HOT ve DENT Yorumları

Türkiye’nin gündemini neredeyse 2 haftadır Holochain (HOT) ve Dent (DENT) meşgul etmekte. Boğa dönemi öncesinde aylarca yerinde sayan HOT ve DENT fiyatlarının rekor kırma sebebi ise tamamen FOMO gibi gözüküyor.

HOT Durdurulamıyor

HOT, 24 saat içerisinde %5 yükseliş elde ederek tüm zamanların rekorunu tazeledi. Kısa süre önce 0,010 dolar direncini kırarak ciddi bir kırılma yaşayan HOT fiyatının bundan sonraki hedefi ise 0,10 dolar gibi gözüküyor. HOT yatırımcılarının asıl hedefi ise 1 dolar gibi gözüküyor.

HOT/USD işlem çiftinin 1 yılda elde ettiği yükselişin ise %6.260 olduğu görülüyor. Bu da HOT için tehlike çanlarının çaldığını göstermekte. Teknik analiz verilerine göre HOT’un önünde herhangi bir direnç bulunmasa da RSI ve MACD indikatörleri tam olarak alarm vermekte ve düşüş sinyalleri göstermekte. Yine de oluşan FOMO ve psikolojik direnç olarak görülen 0,10 dolar seviyesinin kırılması yatırımcıları yeni bir alım çılgınlığına itebilir.

DENT Hala Tüm Zamanların Rekorunun Gerisinde

Öte yandan aynı HOT gibi bitmek bilmeyen yükseliş ile gündeme gelen diğer kripto para birimi ise DENT oldu. DENT fiyatı son 24 saat içerisinde %23 yükseliş elde etse de 1 yıllık sürede %12.984’lük artış ile belki de sektördeki hiçbir kripto para biriminin başaramadığını başardı.

Buna rağmen DENT’in 2018 yılındaki boğa sezonundan sonra neredeyse 3 yıl ölü konumda olması ve hiçbir artış yaşamaması, bu yükselişin çok tehlikeli olduğunu göstermekte. DENT için 0,013 dolar seviyesinin kırılması ise daha büyük bir kırılmaya davetiye çıkartıyor olabilir.

DENT’in tüm zamanların en yüksek seviyesinden ise hala %86 geride olduğu görülüyor. DENT fiyatı 2018 yılında 0,10 dolara kadar çıkarak tüm zamanların rekorunu tazeledi. Mevcut yükselişte %12.000 üzerinde bir artış elde edilse de 0,10 dolar seviyesine hala çok yol var.

Facebook Comments