Tuesday, November 28th, 2023

HTC Vive Air piyasaya çıkmadan ödül aldı

Bir zamanlar Android denildiğinde ilk akla gelen marka olan ve sektöre yön veren HTC günümüzde telefon pazarında söz sahibi bile olamayan bir üreticiye dönüştü. Tayvanlı üretici telefon konusunda çok ciddi bir kan kaybetmiş olsa da, son yıllarda sanal gerçekliğe odaklandığı herkes tarafından bilinir hale geldi.

HTC’nin iflas etmeden ayakta kalmasında, sanal gerçeklik alanından elde ettiği gelirlerin payının yüksek olduğu sıkça dile getiriliyor. HTC bu kez dünyanın en prestijli tasarım ödüllerinden iF Design Award ile gündeme geldi.

TOGG’dan Türkiye’ye ilk ödül

HTC Vive Air sporcular için geliştirilen bir VR başlık

HTC Vive Air, spor ayakkabılardan esinlenilerek geliştirilen, yüksek yoğunluklu antremanlara dayanıklı VR başlığı olarak tanımlanıyor. Sanal gerçeklik başlığının üst kısmında ve kafa bandında, çabuk kuruyan örgü kumaşlar yer alıyor.

Ayrıca rahat egzersiz yapılabilmesi için hafif olduğu dile getiriliyor. Üründeki kumaşlar kolaylıkla çıkarılabiliyor ve yıkandıktan sonra yerine yerleştirilebiliyor.

HTC ödül sonrasında UploadVR’ye açıklama yaptı ve Vive Air’in halen konsept aşamasında olduğunu dile getirdi. Ancak bazı kaynaklar cihazın 11 – 12 Mayıs tarihlerindeki Vivecon 2021 etkinliğinde gün yüzüne çıkacağını iddia ediyor.

Yerli otomobili geliştiren Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu – TOGG’da geçtiğimiz günlerde benzer bir ödül ile gündeme geldi. Mobilite alanında iF Tasarım Ödülü’nü alan ilk Türk markası olarak kayıtlara geçti.

The post HTC Vive Air piyasaya çıkmadan ödül aldı appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Facebook Comments