Wednesday, October 4th, 2023

Huawei P50 prototipi sızdırıldı: İşte tasarımı

Haziran ayında tanıtılması beklenen amiral gemisi Huawei P50 ile ilgili sızıntılara bir yenisi daha eklendi. İnternette dolaşan bir fotoğrafın Huawei P50’nin tasarımı olduğu iddia ediliyor.

Haziran ayında tanıtılacak amiral gemisi hakkında yakın zamanda farklı prototipler de görmüştük. Çinli üretici yeni amiral gemisiyle birlikte yeni akıllı saatini ve işletim sistemini de aynı tarihte tanıtacak.

Huawei Watch 3’ten ilk sızıntı geldi: İşte özellikleri

Huawei P50 prototipi olduğu iddia edilen fotoğraf

Söz konusu görsel yabancı teknoloji basınına anonim olarak gönderildi. Aynı telefon için daha önce farklı tasarım prototipleri de karşımıza çıkmıştı. Fakat bu sefer paylaşılan görüntü öncekilerden tamamen farklı bir tasarımı gösteriyor.

huawei p50 tasarımı

Görselde kavisli kenarlar görüyoruz. Bu detayla birlikte en çok dikkatimizi çeken diğer nokta ise kamera tasarımı. Zira kamera Huawei Mate 30’a oldukça benziyor. Arka kamerada periskop kameranın olmaması bunun bir Pro varyantına ait olmadığını gösteriyor.

huawei p50 tasarımı

Cihazın ön tarafına bakacak olursak oldukça iyi bir ekran/kasa oranı ile U tipi çentiği görüyoruz. Bir amiral gemisinden aksi beklemeyeceği şekilde AMOLED ekran olduğu hemen anlaşılıyor. Bunu ekran üzerindeki parmak izi ikonu üzerinden anlayabiliyoruz.

Görselde eski bir kamera tasarımının olması şüphe uyandırıcı olduğunu söylemeden edemeyiz. Zira teknoloji üreticileri amiral gemisi telefonlarında genellikle yeni tasarımlar kullanır. Belki de bu tasarım Huawei’in tasarımlarını ilham alan başka bir üreticinin telefon prototipidir.

Huawei son dönemde akıllı telefon konusunda köşeye sıkışmış olsa da eski bir kamera tasarımını yeniden kullanması ihtimaline sıcak bakmıyoruz.

Bu haftanın başında başka bir Huawei P50 tasarımı daha ortaya çıkmıştı. O tasarım eskiye dönük olmadığı için gerçek olmasına daha fazla ihtimal verebilmiştik.

huawei p50 tasarımı
Daha önce sızdırılan ortaya atılan Huawei P50 tasarımı

Cihazın tanıtılacağı Haziran ayına iki ay olduğu için daha çok sızıntı haberi duyacağız gibi görünüyor.

Huawei, Haziran ayında neler tanıtacak?

Tanıtılması beklenen amiral gemisi telefonun yanında iki önemli detay daha var. Bunlardan birisi Huawei’in geliştirdiği HarmonyOS işletim sistemi, diğeri ise Huawei Watch 3. Bu üçlü, ekosistemin devamlılığı için büyük önem taşıyor. Zira Huawei’in Android bünyesinde fazla zamanı yok. Bu durum HarmonyOS kullanan cihaz çeşitliliğinin artırılmasını gerektiriyor.

Daha önceden de bilindiği üzere Huawei P50, HarmonyOS ile birlikte gelecek. Yeni bir işletim sisteminin tüketici ile buluşturulmasında geliştirici desteği çok önemli. Çinli üretici bu konu ile ilgili atılımlar yapmaya devam ediyor. Gelen yeniliklerin ne zaman yeterli olacağı ise tüketicilerin takdirine kalmış.

Sizler sızdırılan Huawei P50 tasarımı hakkında ne düşünüyorsunuz?

The post Huawei P50 prototipi sızdırıldı: İşte tasarımı appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Facebook Comments