Saturday, September 23rd, 2023

Huawei P50 serisi ve HarmonyOS tanıtım tarihi sızdı

Huawei, eski günlerine dönme planları yapmaya devam ediyor. Şirket içinden yapılan bir sızıntıya bakılırsa, Huawei işletim sistemi Harmony OS, Nisan ayında tanıtılacak.  Tam tarihin de paylaşıldığı paylaşımda Huawei P50 serisi tanıtım tarihi de ortaya çıktı.

Harmony OS ve Huawei P50 serisi tanıtım tarihi şirket içinden sızdı

Şirket içinden bir kullanıcının Weibo üzerinde yaptığı paylaşıma göre, Harmony OS ve Huawei P50 serisi için ardı ardına tanıtım planlandı.  Bu paylaşıma göre, Huawei 22 ve 26 Nisan için iki büyük tanıtım yapacak.

Xiaomi Mi 11 Lite işlemcisi için sürpriz gelişme

Huawei’nin HarmonyOS işletim sistemini 24-26 Nisan’da düzenlenecek Huawei Geliştirici Konferansı 2021’de ortaya çıkarması bekleniyordu. Paylaşılan tarih iki gün öncesi olsa da, firmanın resmi lansmanı daha önce yapması da muhtemel.

Huawei P50 serisi için ise daha önce Mayıs ayına erteleneceği haberleri ortaya çıkmıştı. Başka bir Weibo kullanıcısının da Huawei P50 serisinin 27 Nisan’da tanıtılacağını açıklaması ise tarihin doğru olma ihtimali artırdı.

Huawei P50 serisi için 27 Nisan tanıtımı, telefonun Çin’de piyasaya gireceği tarih olma ihtimali var. P50 serisinin tanıtım tarihi ise bazı uzmanlara göre şaşırtıcı. Daha önce firma içinden gelen sızıntılara göre seri Mayıs ayından önce hazır hale gelemeyecek. Bu anlamda bu tanıtımın sadece Çin için yapılma ihtimali oluşuyor.

huawei p50 serisi, harmony os tanıtım tarihi, huawei p50 tanıtım tarihi
Huawei P50 serisi ve Harmony OS tanıtımı hakkında yapılan Weibo paylaşımı

Amiral gemisi P50 serisi için şimdiye kadar bir çok ayrıntı ortaya çıktı. Tasarımı ve dev kamera modülü ortaya çıkan modeller, Kin 9000 işlemcisi ile gelecek. Üç modelden oluşacak olan seri ortaya çıkan bilgilere göre P50, P50 Pro ve Pro Plus’tan oluşuyor.

P50 Pro ve P50 Pro Plus, daha önce ortaya çıkan sızıntılara göre 6,6inç 2640×1280 piksel 10 bit 120 Hz OLED ekranlar üzerine kuruluyor. Kamera tarafında ise P50 Pro’da 200x dijital yakınlaştırma olacağı ortaya çıkmıştı. Bu kameranın P50 Pro Plus için de kullanılma ihtimali var.

Harmony OS 2.0 ile gelmesi beklenen seride Android’in de yer alıp almayacağı ise merak konusu. Tahminler Huawei’nin isteğe göre Android ve HarmonyOS sunabileceği yönünde.

Huawei P50 serisi ve Harmony  OS tanıtım tarihi ile ilgili sızıntılar hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

The post Huawei P50 serisi ve HarmonyOS tanıtım tarihi sızdı appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Facebook Comments