Sunday, December 3rd, 2023

Huobi Global’in Yeni Bölge Genel Müdürü: Alphan Göğüş

Ortaya çıkan son haberlere göre, dünyanın en büyük dijital varlık hizmetleri platformlarından biri olan Huobi, Türkiye Genel Müdürü Alphan Göğüş’ü, Rusya ve Ukrayna’yı da kapsayan Bölge Genel Müdürü olarak atadı.

Huobi Yeni Bölge Genel Müdürü

Huobi Global, Rusya, Türkiye ve Ukrayna’daki pozisyonları güçlendirmeyi amaçlayan bir hamle ile Alphan Göğüş’ü, yeni Bölge Genel Müdürü olarak atadığını duyurdu. Yapılan açıklamalara göre, 2019’dan beri Huobi Global’de çalışan Göğüş’ün bu atamasında Huobi’nin Türkiye’de 2020’de gösterdiği hızlı gelişimdeki performansı önemli bir etken oldu. Açıklamalarda Göğüş’ün, blok zinciri, dijital varlıklar ve geleneksel finans alanındaki deneyimi ile kripto para birimi yönetiminde bir lider, bir fikir önderi olarak kabul edildiğinin de altı çiziliyor.

Göğüş’ün atandığı bölge, Huobi’nin uzun zamandır radarında olan; kripto para birimlerine her gün ilginin arttığı son derece stratejik bir bölge olarak karşımıza çıkıyor. Alphan Göğüş’ün bu terfisi, Huobi’nin global büyüme stratejilerinin bir parçası ve dev markanın varlığını genişletmek amacıyla yapılmış önemli bir atama olarak gündemde yer buluyor.

Huobi Global’in Büyümesi

Huobi Global, müşteri odaklı yaklaşımını geliştirmek ve aynı anda birçok farklı bölgede “global lider dijital varlık hizmetleri platformu” olmayı hedefliyor. Bu doğrultuda belirli bölgelerdeki bağları güçlendirmek ve bu bölgelerdeki müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek için nitelikli yerel iş gücünden oluşan ekipler kuruyor.

Öte yandan Alphan Göğüş, özellikle Türkiye kripto para sektöründe güçlü bir geçmişe sahip.  13 yıllık Deloitte geçmişinden hemen sonra, 2016 – 2019 yılları arasında Türkiye’nin kripto para alanındaki ilk yerel borsası BtcTurk’ün gelişiminde önemli rol oynayan Göğüş, 2019’da Huobi Türkiye’ye Genel Müdür olarak transfer olmuştu. Son atama ile de Göğüş artık bu dev markanın Bölge Genel Müdürü olarak görev yapacak.

Facebook Comments