Monday, January 30th, 2023

Huobi’de 14 altcoin için listeden çıkarma kararı

Önde gelen kripto para borsalarından Huobi, 14 kripto parayı platformundan tümüyle kaldırma kararı aldı.

Listeden çıkarılacak olan kripto paraların 7’sini gizlilik odaklı projeler oluşturuyor: DASH, DCR, FIRO, XMR, XVG, ZEC, ZEN. Kararın, son finansal düzenlemeler uyarınca alındığı, söz konusu kripto paraların listeden çıkarılmasına 19 Eylül’de başlanacağı belirtildi. ZEN’de ise alım satımların 6 Eylül’de sonlandırıldığı kaydedildi.

Huobi, ardından gelen ikinci açıklamada, 7 kripto parayı daha listeden çıkaracağını bildirdi. Bunlar ise AE, AIDOC, BUT, MEX, PNT, TOS ve UC‘den oluşuyor. Kararın blok zinciri ekosisteminin sağlıklı gelişimini desteklemek için alındığı vurgulandı. Söz konusu kripto paralar için alım satım desteği 20 Eylül’de sonlandırılacak.

Huobi, son 24 saatte 800 milyon dolarlık işlem hacmi ile dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri. On milyonlarca kullanıcıya sahip platform, son dönemde satılacağı yönünde haberlerle gündeme gelmiş, satın alım bedelinin 2 ila 3 milyar dolar aralığında olabileceği yazılmıştı. Huobi, geçtiğimiz günlerde de İngiliz Virgin Adaları’ndan lisans aldı.

➤ Bitcoin Haberleri

The post Huobi’de 14 altcoin için listeden çıkarma kararı appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.

Facebook Comments