Friday, October 22nd, 2021

Hyzon Motors, hidrojen yakıtta Avrupa’yı hedefliyor

Hyzon Motors, hidrojenle çalışan kamyonları ve otobüsleri bir kiralama formülü ile Avrupalı ​​filo operatörlerine sunacak. Şirket, Avrupa’da dizel motorlu ticari araçların TCO paritesine ulaşabileceğini iddia ediyor.

Hyzon, Avrupa Birliği müşterilerinin, şirketin araçlarını bir leasing modeliyle almasını istiyor. Böylece performanstan ödün vermeden müşterilerinin filolarının hidrojen yakıtına geçişini hızlandırmayı amaçlıyor.

Boeing, sürdürülebilir yakıtlarla uçmak istiyor

Hyzon’un hedefi yüksek

Hyzon, Avrupa’da dizel motorlu ticari araçların sahip olma maliyeti (TCO) ile müşterilere hidrojen yakıt hücreli bir kamyon tedarik eden ilk şirketler arasında olmayı hedeflediğini de duyurdu.

Şirket ayrıca, müşterilerinin birden çok hidrojen altyapı ortağıyla yaptığı ittifak yoluyla TCO paritesine ulaşmalarında yardımcı olmaya da çalışacak. Hyzon Motors, Hollanda, Groningen‘deki üretim üssü aracılığıyla Avrupa Birliği’nin hidrojen enerjisine geçişinde önemli bir rol oynamayı hedefliyor.

Hidrojen enerjisi nedir?

Hidrojen, yakıt hücreleri üzerinde çalışan evrendeki en basit element ve en bol gaz olarak bilinmektedir. Renksiz, kokusuz, tatsız ve saydam bir element olan hidrojen doğadaki en hafif element olarak belirtiliyor.

Ayrıca hidrojenin, geleceğin temiz enerji sistemlerinde elektronlar için mükemmel bir tamamlayıcı olduğu ifade ediliyor. En küçük atom olarak öne çıkan hidrojen, aynı zamanda periyodik tablodaki ilk elementtir.

Yeryüzündeki hidrojen su molekülünde, canlılarda ve fosil maddelerde bulunur. Örneğin, en çok  hidrojen elementi Güneş’te bulunur. Hidrojenin kimyasal olarak çok aktif olduğundan, doğada saf halde bulunması çok zordur.

The post Hyzon Motors, hidrojen yakıtta Avrupa’yı hedefliyor appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Facebook Comments