Saturday, February 24th, 2024

İddia: Bitcoin’deki Arz Sorunu BTC Fiyatını Yükseltecek!

Bitcoin fiyatı bugün 38.000 doların üzerinde seyrediyor ve önemli seviyeleri hala elinde bulunduruyor. Bu noktaya değinen analistler ise BTC2nin yükseliş eğilimini devam ettireceğini düşünüyor.

Altı Haneli Beklentiler

Piyasanın popüler isimlerinden Josh Rager, 2022 yılının başlarında Bitcoin’in altı haneli rakamları göreceğini dile getirdi. Blockroots’un kurucu ortağı ve birkaç blockchain girişiminin danışmanı olan kripto analisti Josh Rager aslında fiyat tahminleri konusunda temkinli bir katılımcı olarak karşımıza çıkıyor. Ancak BTC’nin fiyat eylemleri göz önüne alındığında Rager 2022 başında BTC’nin 100.000 doları göreceğine inandığını belirtiyor.

Rager Yalnız Değil

Popüler kripto analisti Lark Davis de Bitcoin fiyatının 100 bin dolara ulaşacağına inanıyor ancak bunun bu yılın sonundan önce gerçekleşeceğini düşünüyor. Bugün YouTube kanalında yayınlanan bir videoda Davis, “Opsiyon piyasaları şu anda Bitcoin’in Ocak ayı sonunda 50.000 dolara ulaşması için %20 şansla fiyatlandırıyor.” ifadelerini kullandı.

Bunlara ek olarak Davis Bitcoin’in arz krizinin devam etmekte olduğunu dile getirdi ve yeni kullanıcıların gelmesi ile bunun artacağını da sözlerine ekledi.

Arz Sorunu

Arz sorunlarının bazı borsalarda halihazırda problemler yaratmaya başladığını ifade eden Davis, “Örneğin eToro kullanıcılarını, platformdaki talep artışı ve bu talebi karşılayacak kadar kripto bulamadıkları için hafta sonları kripto işlemlerini sınırlamaya başlayacağı konusunda uyardı.” ifadelerini kullandı.

Aslında kötü olan bu durumun bir bakıma “süper” olduğunu ifade eden analist, şimdiden talebin çok fazla olduğunu ve küçük borsaların bu talebe yetişemediğini ifade etti. Ayrıca Davis bunun kesinlikle bir yükseliş sinyali olduğunu da belirtti.

Bununla birlikte Davis Ocak bitmeden 50.000 doların görülüp görülemeyeceğinin net olmadığını ama bu rakamın artık mümkün hale geldiğini sözlerine ekledi. Birikim yapanların birikim yapmaya devam etmesini tavsiye eden Davis, yıl sonuna kadar minimum 100.000 doların görülmesini beklediğini belirtti.

Facebook Comments