Thursday, April 18th, 2024

IDEX Coin Nasıl Alınır?

IDEX, dünyanın en gelişmiş kripto para borsası olduğunu iddia ediyor ve platform sayesinde performans yada güvenlikten ödün vermeden kripto para işlemlerinin hızlı bir şekilde gerçekleştiğini belirtiyor.

IDEX (IDEX) Nedir?

Yapılan açıklamalara göre IDEX, merkezi borsaların hızını ve özelliklerini, merkezsiz borsaların güvenliğini ve yönetim yapısını tek bir platformda buluşturuyor. IDEX kullanıcılarına şu altı temel özelliği sunuyor:

  • Yüksek performanslı işlem motoru: Gecikmelerin minimuma indirildiği ve garantili işlemlerin sunulduğu off-chain işlem motoru ve emir defteri.
  • Kusursuz deneyim: Merkezi borsalarda sunulan kusursuz deneyim anlayışı.
  • Gelişmiş emir türleri: Mevcut stratejileri ve emirleri anında çalıştıracak çok sayıda emir türü.
  • Anahtar hakimiyeti: Fonlar tamamen kullanıcıların kontrolündedir.
  • Güvenli: Fonlar açık kaynaklı sözleşmeler ile koruma altına alınıyor.
  • Staking ve Earn programları: IDEX token ile staking ve earn programlarından kullanıcılar faydalanabiliyor.

Yapılan açıklamalara göre IDEX, en hızlı, en güvenli DEX’i birden çok yüksek performanslı blok zincirine getiriyor. IDEX şu anda Ethereum ve Binance Smart Chain’de Polkadot ve diğerleri ile birlikte mevcut.

Bunlara ek olarak IDEX platformunda staking yapan kullanıcılar borsanın temel bileşenlerine katkıda bulundukları için ödüllendiriliyor. Yatırımcılar ve piyasa yapıcılar, borsanın açık kaynaklı node’larla güvence altına alındığını bilerek IDEX’i güvenle kullanabilir. Daha fazla yatırımcı ve piyasa yapıcı borsaya girdikçe, IDEX piyasalarına likidite ekleyerek hacmi ve stake etme ödüllerini artırıyorlar.

Öte yandan yapılan açıklamalara göre IDEX, işlemleri toplu olarak çözmek için Merkle köklerini kullanarak işlem ücreti ve tıkanıklık sorunlarını ortadan kaldırmayı hedefliyor.

Yazının kaleme alındığı sırada 0,0784 dolardan işlem gören IDEX Coin, IDEX BTC işlem çiftinde de 0.000001443 BTC ile işlem görüyor. CoinMarketCap verilerine göre, 45,155,697 USD işlem hacmi ile 468. sırada yer alan IDEX Coin son 24 saat içindeki işlem hacminin de 2,458,155 USD olduğunu belirtmekte fayda var.

Bunlara ek olarak 22 Ağustos 2020 tarihinde 0,1644  dolar ile rekor kıran IDEX Coin, 16 Mart 2020 tarihinde 0,0085  dolar ile de dip seviyeyi gördü. Ayrıca şu anda dolaşımda 575,734,854 adet IDEX Coin bulunuyor ve bu rakamın maksimum 1.000.000.000 IDEX Coin’e ulaşması bekleniyor.

IDEX Coin Nereden Alınır?

IDEX Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alınabilir.

IDEX Coin satın almak için öncelikle Binance’e üye olmak ve ardından itibari para göndermek gerekiyor. Türk Lirası ya da dolar gibi bir itibari para gönderiminin yapılmasının ardından IDEX Coin’in işlem gördüğü BUSD ya da Bitcoin (BTC) alarak IDEX işlem çiftinde alım işlemi gerçekleştirilebilir.

Bunların yanında Binance’de sadece piyasa değerinden değil daha düşük değerden de satın alma emri vererek kullanıcılar istedikleri fiyattan satın alma işlemlerini gerçekleştirebilir. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve almak istediğiniz miktar ile almak istediğiniz fiyatı girmeniz yeterli olacaktır.

Facebook Comments