Saturday, September 23rd, 2023

İki Büyük Altcoin İçin Rekor Vakti Gelmiş Olabilir: Analist Tahminini Paylaştı

 Bitcoin (BTC) analizleri ile tanınan ve adından sıklıkla söz ettiren ünlü kripto para analisti Michael van de Poppe, bu sefer BTC’nin aleyhine bir açıklama yaptı.

BTC Fiyatı Yeniden Hareketlendi

Aslında lider kripto para biriminin yeniden 59.000 dolar seviyesinin üzerine çıkması, BTC’nin yeni bir kırılıma gebe olduğunu düşündürdü. BTC/USD paritesinin 60.000 doların üzerinde kırılma yaşaması ise beklenen etkiyi gösterebilir. Bitcoin’in bu hareketine karşı ise Michael van de Poppe’nin gönlü iki önemli altcoinden yana.

Analistin Ethereum Fiyat Hedefi Rekora İşaret Ediyor

Poppe çantasındaki ilk altcoinin inanılmaz bir yükseliş beklediği Ethereum (ETH) olduğunu açıkladı. Ethereum fiyatının 1.828 dolardan işlem görmesine rağmen hala dip seviyede olduğunu vurgulayan Poppe, ETH/BTC paritesinde %50 ve üzerinde bir yükseliş beklediğini ifade etti. BTC fiyatının önümüzdeki günlerde yükselmeye devam edeceği beklentisine bakılarak bunun aslında ETH’nin ABD doları karşısında 2x yapması anlamına gelebileceği söylenmekte.

ETH fiyatı kısa süre önce 2.000 dolar üzerine çıkarak tüm zamanların rekorunu kırsa da buradan sert bir düzeltme yaşadı ve neredeyse 1.300 dolara kadar çekildi. Poppe’nin ETH/BTC paritesindeki yükseliş beklentisinin de buna dayandığı ve yükselişin çok şiddetli olacağını beklediği görülüyor.

Litecoin, Bitcoin Karşısında Rekora Hazırlanıyor

Tecrübeli kripto para analistinin bir diğer tahmini ise Litecoin (LTC) üzerine oldu. Bitcoin’in altınının gümüş versiyonu olarak da bilinen LTC, piyasaların hareketlenmesi ile istediğini elde edemedi ve neredeyse top 10’un dışına çıkma riski ile karşı karşıya kaldı.

LTC fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla ise 195 dolar seviyesinde ve son 24 saat içinde %0,9 yükseliş yakaladı. Poppe, LTC’nin de BTC karşısında değer kazanmasını ve neredeyse %100 artmasını bekliyor. Böyle bir yükseliş ABD doları karşısında fiyatı 400 dolara getirebilir. Tabii ki bu süreçte BTC’nin hareketleri de belirleyici olacaktır. LTC fiyatının tüm zamanların rekorunu ise 3 yıl önce 360 dolar ile kırdığı ve bu tahmine göre tüm zamanların rekoruna ulaşabileceği görülüyor.

Litecoin için kritik seviyenin ise 220 dolar ile 250 dolar olduğu görülmekte. Poppe’nin bu tahminleri ise altcoin rallisinin hala devam edeceğini düşündüğüne işaret ediyor.

Facebook Comments