Tuesday, October 26th, 2021

İl il vaka sayısı: Tablo kötü

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, illerimizin 100 bin nüfusa karşılık gelen haftalık vaka sayısını gösteren haritanın güncel halini ”Durumu lehimize çevirmek elimizde.” uyarısıyla paylaştı. Vaka sayılarındaki artış korkutmaya devam ediyor. Karadeniz bölgesindeki vaka sayılarındaki yükseliş dikkat çekiyor.

Haftalık vaka sayılarında tablo gitgide kötüleşiyor. Fahrettin Koca, illere göre haftalık vaka sayılarını Twitter’da; “İllerimizde 100 bin nüfusa karşılık gelen haftalık vaka sayısını gösteren insidans haritamızın güncel hali. Durumu lehimize çevirmek elimizde.” notuyla paylaştı.

Yeşil çay, Covid-19 virüsünü engelliyor

Vaka sayısında tüm zamanların rekoru kırıldı

Bugün açıklanan günlük vaka sayısı tablosunda tüm zamanların rekoru kırıldı. Günlük vaka sayısı yani semptomsuz olduğu halde PCR testi pozitif çıkan kişi sayısı 44 bin 756 olurken, semptom gösteren vaka sayısı diğer ifade ile hasta sayısı 1483‘e çıktı.

En çok vaka görülen iller şu şekilde, Samsun, İstanbul, Yalova, Çanakkale, Kırklareli ve Giresun oldu. Karadeniz vaka artışında dikkatleri üzerine çekiyor. En az vaka görülen iller ise Şırnak, Hakkari, Şanlıurfa, Van ve Bitlis oldu.
korona tablosu
3 Nisan 2021 günlük korona vaka sayıları

 

Bir günde yapılan test sayısı 249 bin 126 oldu. Günlük vefat sayısı ise 186 olurken iyileşen sayısı 23 bin 214 oldu.
Toplam hastalarda zatürre oranının yüzde 3.6, toplam ağır hasta sayısının ise 2231 olduğu duyuruldu.
Türkiye geneli yatak doluluk oranı yüzde 54.2, erişkin yoğun bakım doluluk oranı yüzde 63.2 ve ventilatör doluluk oranı yüzde 27,1 olarak açıklandı.
Temaslı takibi (filyasyon) oranı yüzde 99,9 olurken ortalama temaslı tespit süresi 9 saat oldu.

The post İl il vaka sayısı: Tablo kötü appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Facebook Comments