Friday, February 23rd, 2024

İlk On Kripto Kırmızıyken İçlerinden Sadece Biri Yükselişte: Chainlink (LINK) Coin

Piyasa hacmi bakımından ilk on kripto para biriminin 9’u haftaya kırmızıda başladı. Tüm kripto paralarda düşüş grafiği hakimken piyasa hacmi bakımından en büyük 8. kripto para birimi olan Chainlink’in (LINK) yükseliş grafiği çizdiği hatta yeni bir rekor imza attığı görülüyor.

LINK Fiyatı

Yazının yayına hazırlandığı sırada 22,30 dolardan işlem gören LINK, bundan çok kısa bir süre önce 23,74 dolar ile yeni rekor seviyesine imza attı. Aslında LINK’in 23 Aralık 2020 tarihinde 8 dolar bandından işlem gördüğü düşünüldüğünde 1 aydan az sürede ne kadar iyi bir performans sergilediği anlaşılıyor.

Bununla birlikte Twitter paylaşımları değerlendirildiğinde yatırımcıların Chainlink’de daha yüksek seviyelerin görülmesini bekledikleri anlaşılıyor. Ayrıca bu noktada LINK’in piyasa değeri bakımından da büyüdüğünü ve 8,9 milyar dolarlık piyasa hacmi ile Bitcoin Cash’i (BCH) ve Stellar’ı (XLM) geride bıraktığını belirtmek gerekiyor.

LINK Fiyatı Neden Artıyor?

Aslında LINK fiyatı 3 gün önce Paxos ortaklığının açıklanması ile yükselişe geçti. Yapılan açıklamalarda Paxos’un, varlık destekli token Paxos Standard (PAX) ve Paxos Gold’u (PAXG) merkezi olmayan finans piyasası (DeFi) genelinde kullanılabilir hale getirmek için Chainlink’in merkezi olmayan oracle ağından yararlanacağı ifade edildi. Paxos ile ilgili daha detaylı bilgi için “PAX Coin Nasıl Alınır?” adlı metnimizi ziyaret edebilirsiniz.

Bununla birlikte DeFi coin’lerinin de piyasadaki genel düşüş havasına rağmen yükseldikleri göz önüne alındığında LINK’in yükselişinin bir sebebinin de bu durum olabileceği ifade ediliyor. LINK şu anda piyasa değeri bakımından en büyük DeFi token’ı olarak kendisini gösteriyor.

DeFi Token’ları

DeFi token’ları arasında yearn.finance (YFI), REN, Terra (LUNA), Curve DAO Token (CRV) ve Balancer (BAL) yükseliş eylemi gösteriyor. Dolayısıyla piyasada yaşanan düşüş havasının DeFi token’ları ile yeniden yükseliş hissiyatına dönüşebileceği de ifade ediliyor.

Facebook Comments