Tuesday, January 31st, 2023

İlk Yükseliş Hareketleri Rakip İki Coin’den Geldi: Polkadot (DOT) ve Ripple (XRP)

Dün arka arkaya gelen negatif haberler ve geleneksel piyasalarda yaşanan yükseliş eğilimleri ile birlikte kripto para piyasasında ciddi geri çekilmelerin olduğunu gördük. Ancak bugünkü grafiklere bakıldığında kripto para birimlerinin yeniden birer birer yeşile döndükleri görülüyor.

Polkadot İlk Yükselenlerden Oldu

Polkadot (DOT) son zamanlarda sergilediği performans ile dikkatleri çeken ilk kripto paralar arasında yer alıyor. Çok kısa bir sürede 8 dolar bandından 19 dolar bandına kadar yükselen DOT, dün yaşanan düşüşlerden sonra ilk toparlanan coin’ler arasında yer alıyor.

Yazının yayına hazırlandığı sırada 16,68 dolardan işlem gören DOT’un son 24 saat içinde %4,5 yükseliş grafiği çizdiği görülüyor.

Analistlere göre bir süre satın alma yaparak biriktiren DOT yatırımcıları artık daha yüksek seviyeleri hedefliyor ve 19,40 doların üzerine doğru yapılacak bir kırılma 25 ve hatta 30 doları beraberinde getirebilir. Ancak aksi yönde 14 dolara doğru bir düşüş eylemi 13,28 dolarlık önemli desteğin kırılması ile fiyatı 11 dolar bandına kadar çekebilir.

Polkadot ile ilgili daha detaylı bilgilere “Polkadot Coin Nedir?” adlı metnimizden ulaşabilirsiniz.

Ripple Fiyatı

XRP, her ne kadar 0,30 dolarlık önemli psikolojik seviyenin üzerinde tutunmayı başaramasa da dün yaşanan büyük kayıpların ardından yükselişe geçen ilk kriptolar arasında yer alıyor. Yazının yayına hazırlandığı sırada 0,2974 dolardan işlem gören XRP’nin, yüzde 2 gibi küçük bir yükseliş grafiği çizdiği görülüyor.

Analistlere göre XRP yatırımcıları mümkün olduğu kadar karlarını alarak satış yapmayı tercih ediyor olabilir. Bu da fiyatın 0,28 dolar ile 0,30 dolar bandında sıkışmasına sebep oluyor. Eğer satış baskısı artar ve ayılar fiyatı 0,25 dolar desteğinin gerisine çekebilirse analistler XRP’de düşüşün 0,10 dolara kadar sürebileceğine inanıyor.

Ancak yapılan açıklamalara göre fiyat 0,35 dolarlık direnci kırarsa bir yükseliş ivmesi başlayabilir ve 0,38 dolar doğru bir yükseliş başlayabilir. Yine de analistlerin XRP hakkında çok büyük yükseliş tahminleri yapmaktan kaçındıkları ve temkinli davrandıkları görülüyor.

Facebook Comments