Friday, February 23rd, 2024

İngiliz Finans Uzmanı Uyardı: Londra’nın Geleceği Bitcoin’e Bağlı

Finans uzmanı Profesör David McMillan, Brexit sonrası Londra’nın Bitcoin ve kripto para sektöründen yararlanması gerektiğini savundu. McMillan, Londra’nın ancak bu şekilde lider bir finans merkezi olarak kalabileceğine inanıyor.

Ünlü sunucu ve Bitcoin destekçisi Max Keiser, Brexit sonrası hükümetin finans şirketlerine Bitcoin ve kripto paralarla ilgili destek düzenlemeleriyle ilgili bir makale paylaştı.

Bitcoin Londra’ya Yararlı Olabilir

Brexit sonrası Birleşik Krallık hükümeti artık Avrupa Birliği’nin bir parçası değil. Hükümet, ülkenin refah seviyesini korumanın yollarını arıyor. Ayrıca, Birleşik Krallık hükümeti Bitcoin hakkında sert eleştirileri ve uyarılarıyla biliniyor.

Stirling Üniversitesi profesörü finans uzmanı David MacMillan’a göre Bitcoin Londra’nın küresel rekabette lider konumunu koruması için bir koz olarak kullanılabilir. Geçen hafta Birleşik Krallık Dışişleri Bakanı Dominic Raab, AB merkezli finans şirketlerinin Londra ile rekabet ettiğini belirtti. Ocak ayında Amsterdam en büyük finans merkezi olarak Londra’yı geride bırakmıştı. Ayrıca Londra’nın rakipleri Avrupayla sınırlı değil. Özellikle Tokyo, New York gibi diğer büyük finans başkentleri sektörde başrol oynuyor. Profesör MacMillan, Bitcoin’i desteklemenin Londra’yı küresel rekabette bir üst seviyeye taşıyacağına inanıyor. MacMillan şunları ekledi:

Bu adım, yatırımcıların kripto para birimleriyle ilgilenmesine izin verilmesi ve yeni finansal ürünlerin geliştirilmesini, düzenlemesini kapsayabilir.

ABD Bankaları Sektörü Domine Ediyor

Tüm bunlar olup biterken geçtiğimiz hafta, ABD merkezli iki dev banka kripto para hizmeti sunacağını duyurmuştu. Ayrıca Morgan Stanley’in 150 milyar dolarlık fonu Counterpoint Global’in, Bitcoin bahis hizmeti sunmak için fırsat arayışında olduğu bildirildi. Bu bilgi anonim kaynaklara yakınlığıyla bilinen Bloomberg’den geliyor.

Bunun dışında ek olarak, ABD’nin en eski bankası The Bank Of New York Mellon (BNY Mellon) yakında kripto para birimleri hizmetini müşterilerine sunacak.

Facebook Comments