Sunday, April 14th, 2024

Instagram, Mağaza Sekmesinde Reklamları Test Ediyor

Instagram, yeni bir reklam ürünü olan “Ads in Instagram Shop”un lansmanını yaptı. Bu aynı zamanda e-ticaret işletmesi Instagram Shops’a  (Mağazalar) daha fazla yatırım yaptığını gösteriyor.

Şirket bugünlerde, ABD merkezli seçkin reklam verenlerle hem tek görüntüleri hem de bir resim yelpazesi seçeneğini içeren yeni formatı test ettiğini söylüyor. Önümüzdeki aylarda diğer pazarlara da açılacak.

Instagram ve ama şirket Facebook, sosyal platformlarında kullanıcıları için yalnızca arkadaşlarıyla bağlantı kurmaları ve favori markaları takip etmeleri değil, aynı zamanda entegre bir ödeme sistemine sahip bir çevrimiçi alışveriş noktası sağlamayı hedefliyor. Facebook’ta  geçen yıl Instagram Mağazaları’nı tanıttı. Doğal olarak, bu tür bir girişim, tüketicilerle bağlantı kurmak isteyen markalar için de kolay alışveriş yapmak isteyen kullanıcılar için de  avantajlı ve Facebook açısından da hedefe uygun.

Şirket, Instagram’ın diğer reklam ürünleri gibi, Instagram Shop’taki reklamların da açık artırma tabanlı bir modelle piyasaya sürüleceğini söylüyor. Instagram Mağaza sekmesi yalnızca mobil cihazlara yönelik bir özellik olduğundan, reklamlar yalnızca mobil cihazlarda görünecek. Ancak bireysel bir tüketicinin ne kadar reklam gördüğü, Instagram’ı nasıl kullandığına ve Instagram sekmesinde kaç kişinin alışveriş yaptığına bağlı olacak. Şirket, reklamları ve içeriği dengelemek için bu noktada tüketici duyarlılığını izlemeyi planlıyor.

Başlangıçta Instagram, ürünü test edecek ve Away, Donny Davy, Boo Oh, Clare paint, JNJ Gifts, DEUX ve Fenty Beauty gibi reklamverenlerle çalışacak ve geri bildirim takip edecek. Bu markalar, güzellik, ev dekorasyonu, evcil hayvan ürünleri, seyahat ve daha fazlası dâhil olmak üzere Instagram kullanıcılarının alışveriş yapmaktan hoşlandığı daha popüler ürün kategorilerinden bazılarını kapsıyor. Şirket, reklamları daha halka açık bir şekilde yayınlamak için henüz kesin bir zaman çerçevesi açıklamadı, ancak planın önümüzdeki birkaç ay içinde yeni biçimi ABD dışındaki diğer pazarlardaki reklam verenlere genişletmek olduğunu söylüyor.

Instagram Mağazası sekmesi, alt gezinme satırındaki popüler “Etkinlik” sekmesinin (kalp düğmesi) yerini aldığı için son yıllarda uygulamanın en tartışmalı eklemelerinden biri oldu ve bazı kullanıcıların eleştirilerine neden oldu.

Instagram, Mağaza Sekmesinde Reklamları Test Ediyor – Türk İnternet.

Facebook Comments