Sunday, December 3rd, 2023

Instagram, Reels’e reklam özelliği getiriyor

Sosyal medya platformu Instagram, uygulamanın hemen hemen her yerinde bulunan reklam özelliğini Reels için de sunacak. Firma bunun yanında reklamları çıkartmalara da entegre etmeyi test aşamasına getirdi.

Facebook’tan video indirme: Android için kolay yöntem

Instagram, platformdaki kısa video özelliği olan Reels‘e reklam ekliyor. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre, yeni özellik ilk olarak Hindistan, Brezilya, Almanya ve Avustralya‘da test edilmeye başlanacak. Kısa süre sonra da genişletilmiş bir şekilde tamamen aktif olacak.

Instagram Reels reklam özelliği birçok özellik barındıracak

Yayınlanacak reklamlar Reels‘ler gibi 30 saniye uzunluğunda olabilecek. Ayrıca dikey ya da tam ekran olmaları nedeniyle hikayelerde den gelinen reklamlara benzerlik gösterecek. Ancak hikayelerde yer alan reklamların aksine kullanıcılar, Reels‘de gördükleri reklamlara yorum yapabilecek, beğenebilecek, kaydedebilecek ve paylaşabilecek.

Instagram Reels reklam özelliğine kavuşuyor

Firmanın gelirlerini reklamlar etrafında şekillendirdiği düşünüldüğünde, Reels reklamları şaşırtıcı gelmiyor. Ancak Instagram‘ın gerçek içerikler arasına sıkıştırılmış reklamlarla kullanıcıları uygulamadan soğutması mümkün. Zira Instagram’ın başkanı Adam Mosseri, Ocak ayında bu özellikten memnun olmadığını belirtti.

Facebook da önümüzdeki haftalarda içerik oluşturucular ve reklamcılar için sunulacak olan Facebook hikayeleri için yeni çıkartma reklamlarının ön izlemesini yaptı. Şirket, çıkartmaların sadece sevimli görüneceğini, ancak bir ürün satın almak için bunlara dokunulacağını geçtiğimiz ay duyurdu. Söz konusu çıkartmalardan içerik oluşturucular da pay alabilecek.

The post Instagram, Reels’e reklam özelliği getiriyor appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Facebook Comments