Monday, May 23rd, 2022

IOST, ZEN ve AVAX’a Dikkat: Son Günlerdeki Fiyat Performansı Dikkat Çekiyor!

Bitcoin son zamanlarda büyük bir düzeltme grafiği çiziyor ve her ne kadar yeni yatırımcılar bu durum sebebiyle paniğe kapılmış olsa da tecrübeli yatırımcılar 2017 yılındaki boğa koşusu sırasında 6 büyük düzeltme ile karşılaştıkları için sakin kalabiliyor. Dolayısıyla yaşanan %20’lik düşüşün bir ayı piyasasının başlangıcı olarak değerlendirilmemesi gerektiği düşünülüyor.

BTC’nin yanı sıra IOST, Horizen (ZEN) ve Avalanche (AVAX) fiyat hareketleri şu anda yatırımcıların ilgisini çekiyor gibi görünüyor.

Yatırımcılar IOST’a Odaklandı

Ethereum’un fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesine yaklaşırken, yatırımcılar dikkatlerini rakiplerinden biri olan IOST’a odakladı. Yatırımcıların genellikle projeler ile ilgili yapılan duyurulardan etkilendikleri ve bu duyurular sonrasında satın alım yaptıkları görülüyor. IOST’a da tam olarak bu durum yaşanmış olabilir.

IOST kurucu ortağı Terrence Wang, IOST tabanlı bir stablecoin, DeFi entegrasyonu ve büyük ortaklıklar hakkında ileriye dönük duyurular yapıyor. Bu duyuruların her birinin ise yatırımcıların ilgisini artırmada bir rol oynamış olabileceği düşünülüyor.

IOST, 6 Ocak’ta 0.005734 dolarlık gün içi düşük seviyesinden 9 Ocak’ta 0.013545 dolara yükseldi ve bu da dört günde %136’lık bir ralli anlamına geliyor.

Gizlilik Horizen’i Çekici Kılıyor

Dijital çağda veri gizliliği, hem bireyler hem de işletmeler tarafından aranan temel faktörlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Bu cephede Horizen (ZEN), GDPR uyum tarafını korurken günlük ağ işlemlerine bir güvenlik katmanı eklemek amacıyla LTO ağları için Zendoo platformunda özel bir yan zincir oluşturacağını duyurdu. Ayrıca Horizen, kullanıcılarının hassas bilgilerini gizlemek ve yalnızca gerekli verileri paylaşmak için Dragonchain ile de ortaklık kurdu. Horizen ile ilgili daha detaylı bilgiler için “Horizen Coin Nedir?” yazımızdan faydalanabilirsiniz.

Bu haberlerin ardından ZEN, 8 Ocak’ta gün içi en düşük seviyesi olan 13.20 dolardan bugün 31 dolara yükseldi ve beş gün içinde %134’lük artış grafiği çizmiş oldu. Altcoin, 10 Ocak’ta 19.70 dolar genel direncinin üzerine çıktı ve bunun yeni bir yükseliş trendinin olası başlangıcı olduğu düşünülüyor.

Avalanche  Fiyatı

Avalanche, Roche Cyrulnik Freedman LLP ve Republic Advisory Services arasındaki ortaklık, yatırımcıların kripto kullanıcıları için yeni bir varlık sınıfının fırsatlarını açarak Litigation fonundan yararlanmasına olanak tanıyor.

Bunların yanı sıra Avalanche, DEX’ler, Synthetics, tahmin piyasaları ve daha fazla bu tür projelerle de ortaklık kurdu.

AVAX 4 Ocak’ta 3.2283 dolardan 8.2356 dolara yükseldi ve bu kısa sürede %155’lik artış anlamına geliyor.

Her ne kadar şu anda genel piyasa hissiyatı ile birlikte saydığımız kripto paralarda bir düşüş hakim olsa da yatırımcıların projelerin gücü sebebiyle coin’lerden umutlu oldukları görülüyor.

Facebook Comments