Saturday, February 24th, 2024

IOTA Tüm Dünyada Trend Oldu: Büyük Fiyat Artışının Sebebi Ne?

Başlangıçta Jinn olarak bilinen ve 2014 yılında kullanıcı karşısına çıkan IOTA, uzun zamandır sessizliğini koruyordu. Ancak son günlerde yükselişe geçen IOTA yeniden adından bahsettirmeye başladı. Twitter’da tren konulara yerleşen IOTA’nın fiyat hareketi ise oldukça büyük.

IOTA Fiyatındaki Artış

Bundan bir hafta önce yaklaşık olarak 0,42 dolar bandında işlem gören IOTA, bugün 1,29 dolara kadar yükseldi. Piyasa değeri bakımından en büyük 23. kripto para birimi yazının yayına hazırlandığı sırada 1,18 dolardan işlem görüyor.

Bunlara ek olarak IOTA’nın rekor seviyesinin 5,69 dolar olduğunu ve yeni rekor için henüz çok uzun bir yol olduğunu hatırlatmak gerekiyor.

IOTA’da Yükseliş Devam Edecek Mi?

Analistlere göre IOTA fiyatı ciddi bir şekilde satın alma baskısı ile destekleniyor. Özellikle 1 doların üzerine çıkan ve bu bölgeyi savunmayı başaran IOTA’nın yükselişinin devam edebileceği ifade ediliyor.

Öte yandan yapılan açıklamalara göre IOTA’da 0,78 dolar önemli bir direnç seviyesiydi ve bu seviye aslında çok da zorlanılmadan kırıldı. Analistler 0,78 dolar ve 1 dolar başta olmak üzere IOTA’nın güçlü direnç seviyelerini bir bir kırdığını ve bu sebeple yükseliş hareketinin devam etmesini beklediklerini ifade ediyor.

IOTA Aramaları Yükselişte

IOTA’daki fiyat artışı ile birlikte Twitter’de “trend topic” olan IOTA’nın Google’da da aranmasının arttığı görülüyor. Bunlara ek olarak IOTA’nın yükselişinin arkasında yeni güncellemesinin olduğu görülüyor

“New Dawn” adı verilen yeni güncelleme ile IOTA ağının yeniden doğduğu ve daha hızlı, daha basit, daha verimli hale geldiği ifade ediliyor.

Facebook Comments